Testování přístupnosti: Proč na něm záleží
Proč je Accessibility testing důležitý? A co vám kromě splnění zákona přinese? To vše se dozvíte v dalším článku Mariny Mulyukiny
Proč je Accessibility testing důležitý? A co vám kromě splnění zákona přinese? To vše se dozvíte v dalším článku Mariny Mulyukiny
Objevte nejnovější trendy v testování s naším bezplatným průvodcem! V nové e-knize 'Srovnání AI v testerské praxi' se podrobně zabýváme efektivitou a výkonností populárních chatbotů, jako jsou ChatGPT 3.5, ChatGPT 4.0, Gemini a Microsoft Copilot, v oblasti generování obsahu, kódování a dalších klíčových aspektů testerské praxe.
Eliška v Teseně pracuje na pozici Training & Event Manager už od roku 2022. Ve své náplni práce má na starosti veškeré školení a eventy, které Tesena nabízí. V rozhovoru jsme ji vyzpovídali o tom, jak se organizuje Tesena Fest, jaké školení by z naší nabídky doporučila a s jakou největší výzvou se při své práci potkala.
Risk-based testing klade důraz na identifikaci a řízení rizik spojených s použitím softwarového produktu. Jaké jsou její hlavní výhody a nevýhody a kdy je vhodné ji použít? V tomto článku se dozvíte více o optimalizaci zdrojů, prioritizaci testovacích aktivit a způsobech, jak může RBT přispět ke zvýšení kvality vašeho softwaru.
Jaký je rozdíl mezi TDD a ATDD? Ve třetím díle naší série o přístupech k testování softwaru jsme se zaměřili na klíčové rozdíly mezi těmito přístupy, jejich výhody a nevýhody, a jak mohou ovlivnit kvalitu a efektivitu vašeho vývojového procesu.
Model-Based Testing (MBT) je efektivní metoda testování softwaru zaměřená na vytváření modelu chování systému a generování testovacích případů z tohoto modelu. Tato metoda ale není vhodná pro každý projekt. Jaké jsou její výhody a nevýhody a kdy se hodí ji použít? Přečtěte si druhý díl série o přístupech k testování softwaru.
Co je to Exploratory Testing? A jedná se jen o náhodné klikání nebo opravdu kvalitní metodu? O tom se Kamila se Sandrou rozepsaly v prvním dílu seriálu o přístupech k testování softwaru.
Míša v Teseně pracuje jako Sales & Account Manager od začátku roku 2023. Před tím si prošla divokou kariérní cestou - od práce investičního poradce až po Event Managera. Zajímá vás, proč si vybrala Tesenu a co ji na její práci baví nejvíce? Přečtěte si tento článek.
Kevin vstoupil do světa testingu v roce 2021 prostřednictvím bootcampu Tesena New Talents. Jak na TNT nahlíží zpětně, jakými zkušenostmi si od té doby prošel a jak se mu daří sladit jeho práci testera s lektorem tance dohromady? To vše se dozvíte v tomto článku.
Patricio se v testingu pohybuje už od roku 2018. Za tu dobu prošel startupy i několika většími firmami. V našem rozhovoru se s námi podělil o to, jak s testingem začal, jaká byla jeho první zkušenost v Teseně a co ho baví více.
Chcete zvýšit efektivitu a kvalitu vašich softwarových projektů? Tento článek poskytuje skvělý vhled do automatizace testování softwaru, jeho výhod a strategií pro úspěšné zavedení.
Kamila pracuje v Teseně už od roku 2017 a aktuálně se kromě testování věnuje také interním projektům, školením a svým dětem. V rozhovoru se nám svěřila s tím, jak se k testingu vůbec dostala, jak se staví ke vzdělávání a co ji na Teseně baví nejvíce.
Nestačí vám pro prezentaci dat dashboardy z JIRA? V novém článku se dozvíte, jak vám s tím může pomoct nástroj Confluence!
Podívejte se na jednoduchý návod, který připravil Mirek Renda a usnadněte si práci v JIRA s funkcí hromadné změny!
Ulehčete si práci díky automatizaci opakovaných manuálních činností pomocí nástroje Katalon Recorder!
Zjistěte, jak používat filtr uvnitř jiného filtru a k čemu je to dobré!
Proč se vyplatí mít test manažera na projektu? A jaká je budoucnost této role? Na tyhle i mnoho dalších otázek nám odpověděl Teseňák David Sedláček.
Práce s daty prostřednictvím filtrů je jednou z extrémně silných zbraní, které jsou v JIRA k dispozici. Pojďte ji s námi prozkoumat!
Jak vytvořit dashboard pro kontrolu anomálií? Přečtěte si další díl ze série článků o nástroji JIRA.
Přečtěte si rozhovor s Radkem Šikolou o průřezu jeho kariérou, testovacích začátcích, zkušenostech s projektem ve státní správě a změnách, které by ve své práci rád uvítal.
Zjistěte, jakým způsobem je možné vizualizovat informace vztažené k testům.
ISTQB zveřejnilo novou verzi učebních osnov pro kurz CTFL (Certifikovaný tester základní úrovně). Přečtěte si, jaké změny v osnovách nastaly a co to pro vás může znamenat, pokud o kurzu CTFL přemýšlíte.
Chcete vědět, jaké informace o defektech můžete z dashboardů získat? Přečtěte si další díl našeho JIRA seriálu!
Jirka Novák se s námi podělil o své zážitky s testováním u nás a ve Velké Británii. Přečtěte si, co se mu na testování v zahraničí líbilo a čím je zajímavý jeho současný projekt.
Ve druhém díle našeho JIRA seriálu se dozvíte praktické tipy, se kterými budou vaše dashboardy přehlednější než kdy dřív.
Teseňák Martin Vedral se s námi v rozhovoru podělil o to, jaká byla jeho první školící zkušenost, co ho na školení baví a jak probíhala příprava školení SQL pro testery.
Usnadněte si práci s nástrojem JIRA. Přečtěte si první díl z naší série a seznamte se s klávesovými zkratkami, které vám umožní pracovat efektivněji.
Vyzpovídali jsme Ondřeje Tylšara. Přečtěte si, co zažil na projektech, s jakými nástroji pracoval i z jakých úspěchů měl radost.
Jaké novinky přinesl update Robot Framework 6? Máme tu pro vás přehledné shrnutí!
Dlouhé roky vládlo světu integrací SOAP a REST. Poslední roky se ale stále častěji setkáváme s pojmem GraphQL. Chcete nahlédnout pod pokličku tohoto nástroje? Přečtěte si nový článek, který si pro vás připravil Michal Jirka.
Jaký je rozdíl mezi rolemi test analyst a technical test analyst a jakou kariérní cestou se vyplatí vydat? To vše se dozvíte v novém článku Miroslava Rendy.
Přečtěte si nový článek, ve kterém vám Andrea Olexová přiblíží, jak probíhal pražský Tesena Fest.
Zjistěte, jaké jsou naše poznatky z dlouhodobého využívání Postmanu v praxi a proč si myslíme, že předčí ostatní nástroje na trhu.
Poslední díl našeho seriálu přináší přehled základních pravidel pro ISTQB zkoušku a mnoho užitečných tipů, které vám poradí, jak se na zkoušku nejlépe připravit i na co při psaní nezapomenout.
Ve třetím díle ISTQB seriálu se dozvíte, proč se tohle školení vyplatí i z pohledu zaměstnavatelů.
Pokračování našeho seriálu vám prozradí, jaké výhody přináší absolvování školení ISTQB zaměstnancům.
Ewa se po rodičovské vrhla rovnýma nohama do světa testingu. Ušla s Tesenou kus cesty a stala se z ní vyhledávaná odbornice. Teď se chystá rozjet nový projekt. Přečtěte si, na co bude s láskou vzpomínat.
Co je to ISTQB, jaké jsou výhody této certifikace pro zaměstnance i zaměstnavatele a jak se připravit na zkoušku? To všechno se dozvíte v našem ISTQB seriálu! Začněme ale tím, co ta zkratka vlastně znamená...
Díky Tesena New Talents programu se nám podařilo zažehnout testingovou kariéru pěti nadějných talentů. Přečtěte si, co díky příležitosti získali a jaké překážky jim stály v cestě.
Katarína v Teseně působí na pozici Test Lead. Přečtěte se, jak vnímala proces svého přechodu z testerské do manažerské role.
Věříme, že rozvoj a nabíraní nových zkušeností je klíčem k úspěchu. A co je skvělým impulsem k rozvoji pro studenty IT? Praktická stáž! Proto jsme k sobě přijali stážistu Lukáše. V rozhovoru se dozvíte, jak to dopadlo...
Událost, která hýbe Tesenou už 4. rokem a umožňuje nám důkladně prozkoumávat svět testingu díky zkušenostem kolegů z jiných projektů. Přečtěte si, jak nám Focus Group pomáhá prohlubovat naše znalosti.
Držíme krok s neustálými změnami v oblasti software testingu. Proto jsme se rozhodli vytvořit Tesena Labs. Zjistěte, co vlastně tato iniciativa znamená a v čem bude přínosem.
Jaké novinky přinesl očekávaný update Robot Framework 4? Máme tu pro vás přehledné shrnutí!
Objevte bezplatné zdroje know-how a zjistěte, které akce si letos nenechá ujít spoluzakladatel Teseny Marcel Veselka.
Pokračování výběru nejpodstatnějších informací z WQR. Zjistěte, která témata jsou ve světe testování stále v kurzu.
Přečtěte si náš výběr těch nejpodstatnějších informací z WQR. Čerpejte z názorů 1750 šéfů IT a skrz konkrétní doporučení se nechte inspirovat k ještě lepšímu testování.
Jak se používá agilní přístup v automobilovém průmyslu? To se dozvíte po přečtení článku Martina Vedrala, který vám navíc prozradí, jaké překážky stály jeho týmu v cestě.
Přečtěte si, jak si pomocí strojového učení a umělé inteligence můžeme ulehčit práci, ušetřit náklady a jak to vlastně všechno začalo...
Přečtěte si, proč Continuous testing představuje způsob, jak se vypořádat s dopadem lidských chyb na testování a jak zrychlit zpětnou vazbu testů k vývojářům, manažerům a všem dalším kolegům na projektu.
Směrnice Evropské unie nařizuje bankám, aby zpřístupnily klientské účty licencovaným třetím stranám, které si daný klient přeje mít při platebních stycích za prostředníka. Seznamte se se zásadními pojmy, se kterými se při řešení této problematiky setkáváme.
Přečtěte si, proč Continuous testing představuje způsob, jak se vypořádat s dopadem lidských chyb na testování a jak zrychlit zpětnou vazbu testů k vývojářům, manažerům a všem dalším kolegům na projektu.
Úspěšných příběhů o automatizaci testů není nikdy dost. Přečtěte si jeden o GUI a API testech, třeba právě v něm najdete chybějící inspiraci.
Přibývá projektů, které chtějí investovat do efektivnějšího testování a používají tak automatizované testy. V tomto článku se dozvíte, jak přistoupit k automatizaci databázových testů.
Přibývá projektů, které chtějí investovat do efektivnějšího testování a používají tak automatizované testy. V tomto článku se dozvíte, jak přistoupit k automatizaci databázových testů.
Nezáleží na tom, jestli s testováním začínáte, nebo už máte pár úspěšných projektů za sebou - tipy pro zefektivnění práce s daty se hodí vždycky. Přečtěte si, jak jsme k tomu v rámci projektu přistoupili my.
Testování na více konfiguracích je relevantní zejména ve fázích testování, kdy je UI produktu stabilnější. Abychom zaručili maximální funkčnost aplikace pro co nejvíce koncových uživatelů, je nutné co nejlépe pokrýt nejen případy užití, ale i podmínky, ve kterých bude aplikace používána.
Klikaton je testovací soutěž s cílem najít, a především reportovat co nejvíc chyb vybraného produktu. Je přínosný jak pro testery, tak pro firmy. Testeři se díky Klikatonu posouvají v oblasti testování a reportování. Navíc si mohou odnést i zajímavé výhry. Sesbírané reporty pak zapojeným firmám pomáhají zvýšit kvalitu softwaru, spokojenost uživatelů a celkovou úspěšnost produktu. Pojďte se teď s námi podívat na to, o čem celá akce je a jak se příště probojovat k vítězství.
Nemohli jste se zúčastnit rakouské verze Tesena Festu? Přečtěte si, jaká témata tady byla v kurzu, zjistěte, kdo o čem přednášel a získejte malou ochutnávku v podobě 3 tipů pro lepší testování.