Andrea Olexová
Senior Test Automation Engineer
Blog
Andrea Olexová
Senior Test Automation Engineer
Po dvou letech, kdy jsme se mohli společně setkávat pouze skrz obrazovky, jsme tento rok měli konečně možnost znovu pořádat Tesena Fest částečně offline. O co vlastně šlo? O to se s vámi podělí Teseňačka Andrea Olexová.
Pro ty z Vás, kteří o Tesena Festu ještě neslyšeli: jak už název vypovídá, jedná se o akci zaměřenou na testing. Z vlastní zkušenosti ji doporučuji nejen lidem, kteří se pohybují specificky v tomhle oboru, ale i všem ostatním, kteří se zabývají vývojem produktů nebo služeb v oblasti IT.
Pražský Tesena fest letos proběhl 22. září v HubHubu v Paláci ARA. Hned u vstupu dostal každý návštěvník na přivítání welcome drink, což vždycky přijde vhod. O občerstvení taky nebyla nouze. Nevěnovali jsme se jenom testování softwaru, ale taky různých druhů čokolády. Samozřejmě jsme si posvítili taky na raut a výběr vína z celého světa.
Na programu byly skupinové diskuse a taky přednášky, které se vysílaly online. Ve skupinkách se řešily témata jako například “Ideální skill set testera”, “Budoucí role test manažerů”, nebo “Test automatizace – co jsme se naučili v posledních 15 letech”. Bylo to moc fajn povídání a věřím, že obohatilo všechny přítomné.
Po malé pauze přišly na řadu přednášky, které zahájil Marcel Veselka. Účastníci si mohli poslechnout skvělou Piu Wiedermayer, která vyprávěla o agilním přístupu v tradičním bankovním a moderním vývoji SW. Řešila hlavně to, jak je možné propojit role vývojářů a testerů v agilních týmech. Pii se to při práci na projektech povedlo a vedlo to k lepší kvalitě dodávaného softwaru. Pro práci v agilních týmech je podle ní stěžejní výběr členů týmu a neustálá práce na týmovosti a vzájemném respektu mezi vývojáři a testery.
Dalším přednášejícím byl vtipný Marawan Abdelhady, který mluvil o testování v cloudu. Svou prezentaci obohatil o obrázky generované pomocí programu s umělou inteligencí. Hlavní otázkou tady bylo jestli a jak lze testovat cloudové služby a jaké nástrahy mohou testera potkat.
Skvělým zakončením přednáškového bloku bylo povídání Phila Roystona o tom, jak se vzdělávat a udržet si motivaci při zdolávání překážek v osobním růstu. Phil nám všem připomněl důležitost konstantního vzdělávání, při kterém bychom neměli zapomínat na péči o své psychické a fyzické zdraví.
Na pražském Tesena Festu nechyběl ani stánek, kde si Honza Beránek připravil krátké povídání a praktickou ukázku bota wopee, který autonomně testuje aplikace.
Sdílení know-how, setkání inspirativních lidí, živá hudba, skvělá atmosféra, výborné jídlo a pití, fotokoutek, dárečky - o tom všem byl pražský Tesena Fest. A co ještě chystáme? Troufám si říct, že minimálně stejně vydařený Tesena Fest ve Vídni, který se koná 22. 10. 2022 a kam vás všechny srdečně zveme.