Past webinar recordings

On this page you can find recordings of our past webinars.

Overview of EN webinars

(EN) Modern Challenges in UI Testing and How to Solve Them

This webinar will cover modern UI testing approaches with an overview of tools and techniques. In particular, current problems and future developments will be addressed. Furthermore, we will show how you can solve most of the current problems exemplarily with askui James.

(EN) Quality Engineering & Testing in DevOps IT Delivery

In this webinar, the audience will learn why a broad view on quality engineering is important and how quality engineering can be implemented to achieve the right quality of IT products, the IT delivery process, and the people involved. 

(EN) Cypress.io vs Playwright vs Selenium

High level introduction of Cypress.io, Mocha.js + Playwright and Mocha.js + Selenium frameworks followed by a comparison of their differences and similarities.

(EN) Testing SAP in the cloud with robot framework and Qentinel Pace

See how you can test SAP and Salesforce cloud environments effectively with Robot Framework and Qentinel Pace. We show you how to create tests in the cloud and run them effectively to make sure your critical systems are running. See actual cases from a few over billion-dollar companies. The goal is for you to be able to test these platforms as effectively as you can.

(EN) Smart Stabilization of UI Autotests with Healenium

In this webinar we will discuss the new self-healing automation tool - Healenium, that allows you to overcome problems of instability of autotests automatically and spend less time on test maintenance.

(EN) Quality for DevOps Teams

Do you want to learn about quality engineering along with the new VOICE model for IT delivery? Gain new knowledge in this webinar with Rik Marselis where he discusses these subjects and much more.

(EN) How to Start With Cypress?

We will take you to trough the first steps of how to start working with Cypress. Take a look into core concepts of Cypress and understand what this tool can and cannot do for you.Overview of CZ/SK webinars

(CZ) Autonomní testování

Autonomní testování je další etapou vývoje přístupu k testování. Webinář Vás provede základními pojmy z prezentovaného tématu, představí naší vizi cesty k autonomnímu testovaní a navnadí několika praktickými ukázkami.

(CZ) Pokročilý reporting performance testů - jtl-reporter

Nástrojů v testingu máme mnoho, ale stejně jak u funkcionálních testů, tak i u performance testů nám někdy nemusí vyhovovat forma reportování výsledků daného nástroje. Možností lepšího reportování je spousta, aktuálně náš framework umí reportovat i do Elasticsearch. Pro jednodušší projekty je ale možné využít i zajímavý nástroj jtl-reporter z české dílny, který nabídne mimo jiné zajímavé možnosti porovnání jednotlivých běhů testů. To, a nejen to se dozvíte na našem dalším webináři.

(SK) Visual UI Testing with Percy

V tomto webinári sa podelím o moje skúsenosti s Percy a odprezentujem demo o tom ako integrovať Percy do automation frameworku, ako spúšťať testy, ako kotrolovať výsledky a ako integrovať Percy do CI procesu.

(CZ) Automatizace UI pomocí vizuálního rozpoznání (RF + Sikuli)

Někdy je velice obtížné napsat test tak, aby fungoval za každých okolností, a to i v podmínkách dynamického vývoje v průběhu sprintu. Navíc nám to vývojáři někdy neusnadňují a napsat spolehlivý selektor elementu je doslova hrdinský výkon. Když už ani sebelepší XPath magic nepomůže, je potřeba si pomoci jiným kouzlem.. Na tomto webináři vám povíme naši trnitou cestu za selfhealing testy v Robot Frameworku s pomocí nástroje Healenium.

(CZ) Automatizace UI pomocí vizuálního rozpoznání (RF + Sikuli)

Svět testingu nás čas od času postaví před opravdovou výzvu. Jedna taková přišla v loňském roce - zautomatizovat alespoň základní průchody desktopovou aplikací, která byla vyvinuta v devadesátých letech a klient ji dodnes hojně využívá. Dlouhé hodiny bádání jak k tomu přistoupit v jednu chvíli vystřídalo nadšení - objevili jsme nástroj Sikuli.

(CZ) Testování mobilních aplikací pomocí nástroje TestProject.io

V tomto webináři se dozvíte jak začít s automatizováním testů mobilních aplikací pomocí nástroje TestProject.io. Na mobilní aplikaci si ukážeme několik vzorových testů – jak je implementovat a spustit. Kromě testování na fyzických zařízeních si ukážeme i testování na simulátorech. Zkusíme si psaní základních testů v jazyku Python použitím SDK.

(CZ) Robot Framework + Python + AI/PyMuPDF = Otestované PDF

V tomto webináři se zaměříme na knihovnu WatchUI. Ukážeme si, jak pomocí této open source knihovny pro Robot Framework otestovat PDF rychle a jednoduše.

(CZ) Atomic Test Design

Na tomto webináři se dozvíte, jak navrhovat automatizované testy dle konceptu Atomic testing. V úvodu vás čeká trocha teorie, následovat bude praktická ukázka API testů v Postmanu a v závěru se podíváme na demo GUI testů v Robot Frameworku.

(CZ) Proč nezapomínat na testování nefunkcionálních charakteristik

Na webináři Vám lektor spolu se třemi pomocníky (IT experty z praxe) představí možné dopady nekvality v oblasti nefunkcionálních kvalitativních charakteristik, představí možnosti, kde získat více informací o testování nefunkcionálních charakteristik a uvede i příklady defektů z praxe.

(CZ) Kontejnery čar a kouzel zbavené

Tento webinář vám přinese základní náhled do problematiky kontejnerizace z pohledu testera. Dozvíte se jak používat docker, jak psát docker a jak se ho nebát

(CZ) Jak najít více chyb za méně času

Chcete se dozvědět ​​​jak: zkrátit čas potřebný k testování, co nejdříve odhalit závažnější chyby a jaké testy do testovací sady zvolit a proč? Kdy vybrané testy provádět a na co si dát pozor? Vše se dozvíte v našem webináři.

(CZ) Automatizace testů v DevOps

Gitlabem dneska vládne kde kdo. Pokud se vám nechce studovat několikahodinové tutoriály, tak se přihlaste na tento webinář, kde se dozvíte: Co je CI na Gitlab a jak funguje, Jak napsat dobrou pipeline a osvědčené tipy a triky.

Pokročilý reporting zátěžových testů

Úvod do testování API se zaměřením na GraphQL

Seznámení se s MochaJS / Úvod do MochaJS

Performance testing, case study

Přístupy v integračním testování

Playwright