Pokročilé automatizované testování pomocí nástrojů Selenium a Appium

Naučte se účinnou automatizaci front-end testů pro webové a mobilní aplikace a získejte zkušenosti.

Proč přijít na školení?

Naučíte se automatizovat front-end, vylepšíte své znalosti nástroje Selenium Web driver a vytvoříte stabilní a snadno udržovatelné testovací sady. Zjistíte, jak využít potenciál kombinace nástroje Selenium a Continuous Integration Environment.

Začneme tím nejrozporuplnějším bodem týkajícím se front-end automatizace testů – údržbou testovacích skriptů. V této oblasti si ukážeme několik přístupů a triků a naučíme se, jak je zkombinovat tak, aby nám dobře sloužily.  Budeme diskutovat o vrstvené architektuře a věnovat důkladnou pozornost použití návrhových vzorů Page Object. Poté se naučíme, jak získat maximální výkon z automatizovaných testů pomocí datových sítí a účinných kombinací testovacích dat.

Druhý den školení se budeme věnovat automatizaci testů v prostředí pro kontinuální integraci. Probereme také konfiguraci testovacího prostředí a pokročilé možnosti protokolování. Zaměříme se i na automatizaci testů mobilních aplikací využívajících Selenium a Appium.

Co se na školení naučíte?

Jak na mobilní automatizaci

Vytvořit stabilní a snadno udržovatelné testovací sady

Vytěžit kombinaci nástroje Selenium a Continuous Integration Environment

Jak na integraci serverů Jenkins a GIT

Snížit náklady na údržbu automatizovaných testů

Hlavní témata

Údržba automatizovaných testů

Vrstvená architektura nástroje Selenium

Využití znovu použitelných objektů

Provádění testů lokálně i vzdáleně

Mobilní automatizace pomocí nástroje Appium

Příklady dobré a špatné praxe

Požadavky

Notebook

Znalost programovacího jazyka Java

Znalost Selenium API

Aktuální Java development IDE s podporou Maven a JUnit (ideálně IntelliJ IDEA)

Zbytek nainstalujeme na začátku tréninku přes Maven

Účastníkům poskytneme přístup k připraveným automatizovaným testovacím skriptům, které lze během kurzu přizpůsobit a rozvíjet

Detaily kurzu

Cena kurzu: 13.750 CZK / 583 EUR

Délka kurzu: 2 dny (každý den od 09:00 do 17:00)

*Ceny jsou bez DPH. Pokud nebude dohoda jiná, tak bude faktura v CZK, v případě, že potřebujete platbu v EUR, kontaktujte nás na events@tesena.com, nebo nám tuto informaci napište do políčka Poznámky v objednávacím formuláři. Ceny v EUR jsou pouze orientační a mohou se měnit dle aktuálního kurzu.

Školením vás provede Jan Hornych

Honza se věnuje automatizaci testování již přes 9 let. Má za sebou velké projekty v bankovnictví, telekomunikacích a gamingu, kde pracoval na pozici Test automation engineer nebo architect. V současné době vede projekty u několika zákazníků, kterým dodává automatizaci webových a mobilních testů a také se zabývá zaváděním nových technologií v rámci PoC. Mimo toto všechno se také zabývá robotizací procesů, auditem existujících řešení v rámci automatizace a školením. Rád cestuje a má velkého psa :) 

Nadcházející termíny školení Pokročilé automatizované testování pomocí nástrojů Selenium a Appium