Systémové integrační testování

pomocí SoapUI

Naučte se, jak využít sílu open source nástroje SoapUI.

Proč přijít na školení

Svět IT je složitější a vzájemně propojený víc, než kdy jindy. V důsledku toho je stále důležitější ověřit, že si aplikace vyměňují informace tak, jak očekáváme. Právě tady přichází do hry systémové integrační testování.

V tomto kurzu se nejprve podíváme na to, jaké webové služby jsou založené na SOAP a REST. Poté se zaměříme na to, jak je otestovat pomocí open source nástroje SoapUI.

SoapUI je open source API testovací nástroj pro SOAP a REST API číslo jedna. Nabízí funkční testování webových služeb SOA, funkční testování API, pokrytí testu, message assertion testing, refactoring a mnoho dalšího. SoapUI, podporovaný rozsáhlou komunitou s otevřeným zdrojovým kódem, pomáhá ověřovat kvalitu během vývoje, testování API a webových služeb.

Tento kurz má mnoho praktických cvičení, díky kterým budete mít možnost vyzkoušet si základy testování systémové integrace pomocí SoapUI.

Co se na školení naučíte

Potřebnou teorii a osvědčené postupy 

Jak otestovat API a webové služby 

Co jsou to webové služby SOAP a REST 

Požadavky

Notebook s nainstalovaným SoapUI

Detaily kurzu

Cena kurzu: 7.500 CZK / 320 EUR

Délka kurzu: 1 den (od 09:00 do 17:00)

*Ceny jsou bez DPH. Pokud nebude dohoda jiná, tak bude faktura v CZK, v případě, že potřebujete platbu v EUR, kontaktujte nás na events@tesena.com, nebo nám tuto informaci napište do políčka Poznámky v objednávacím formuláři. Ceny v EUR jsou pouze orientační a mohou se měnit dle aktuálního kurzu.

Školením vás provede Ondřej Soukup

Ondra se v testingu pohybuje už přes 7 let. Prošel různými pozicemi od testera, test analytika až na svou současnou roli, kterou je Test and Delivery Manager. Integračnímu testování se věnoval například na projektech zákazníků jako je Tennet, ČEPS, Česká spořitelna, Škoda auto a další. Má bohaté zkušenosti s integrační test analýzou, prací v SOAP, Postmanovi a s řízením takových projektů. Mimo jeho pracovní zájmy patří sporty všeho druhu, dobrovolní hasiči a rodina.

Nadcházející termíny školení Systémové integrační testování pomocí SoapUI


Aktuálně nemáme vypsaný termín pro veřejnost.
Máte o školení zájem?
Vyplňte náš formulář a my pro vás zorganizujeme školení na míru.