(CZ) Healenium a Robot Framework aneb samouzdravující se testy

Automatizované testy, které se samy opravují? Sen každého automatizéra, nebo sci-fi? Kdepak, teď už je to realita!

Tomáš Hák a Lucie Lavičková (Třísková)

18. 11. 2021 od 17:30 do 19:00 CET

Obsah webináře

Někdy je velice obtížné napsat test tak, aby fungoval za každých okolností, a to i v podmínkách dynamického vývoje v průběhu sprintu. Navíc nám to vývojáři někdy neusnadňují a napsat spolehlivý selektor elementu je doslova hrdinský výkon. Když už ani sebelepší XPath magic nepomůže, je potřeba si pomoci jiným kouzlem.

A od toho je tu Healenium, nástroj založený na Seleniu, který dokáže v reálném čase najít nový selektor elementu, i když jej původním selektorem nelze najít. Výsledkem je tedy menší míra nestabilních testů a zelenější CI pipeline :)

Na tomto webináři vám povíme naši trnitou cestu za selfhealing testy v Robot Frameworku s pomocí nástroje Healenium.

Co si z webináře odnesete?

Co je Healenium a kdy se hodí ho používat

Jak jsme se snažili Healenium rozběhat v Robot Frameworku, co jsme řešili a jak jsme se s tím poprali

Jak používat Java knihovny v Pythonu a kdy to není dobrý nápad

Speakeři

Tomáš Hák

Tomáš se pohybuje v testingu už více než 13 let. Stál u počátků automatizovaného testování firem Jobs.cz (LMC), Kolonial (dnes Košík), Mall.cz, u testování bankovnictví George a některých bankovních API České spořitelny a naposledy se podílel na automatizaci testování systémů Škoda auto. Používal celou řadu nástrojů, programovacích/skriptovacích jazyků a v posledních čtyřech letech, kdy kope za Tesenu, využívá primárně Python a nad ním postavený Robot Framework.

Lucie Lavičková (Třísková)

Lucka se věnuje testování přes 10 let a za tu dobu nasbírala zkušenosti na mezinárodních projektech v Čechách i v Německu. S nástrojem Selenium WebDriver pracovala v Javě, .NETu a Robot Frameworku, a ráda jej kombinuje s dalšími nástroji, zde např. s Healeniem. V současnosti působí ve společnosti tesena jako Senior Test Automation Engineer a také je pyšnou maminkou malé dcerky.