Automatizace mobilních aplikací pomocí Appium a WebDriver

Naučte se vytvářet efektivní a stabilní automatizované testy s nástrojem Appium.

Proč přijít na školení?

Připojte se k našemu školení a získejte komplexní dovednosti pro automatizaci mobilního testování. Ovládněte tvorbu automatizovaných testů pro Android emulátory a reálná zařízení s praktickými dovednostmi a efektivními postupy. Používejte JavaScript pro automatizaci mobilních aplikací s využitím Appium a WebDriver, vhodné i pro ty, kteří znají jiný programovací jazyk. Zlepšete strategie pro efektivní používání lokátorů v rámci Appium, usnadněte vyhledávání a práci s lokátory. Překročte rámec praktických dovedností, získáte hlubší porozumění teoretických základů mobilního testování a objevíte klíčové koncepty pro úspěšné testování mobilních aplikací.   
🎓 Školení je určeno pro pokročilé testery, kteří již ovládají základy automatizace a chtějí se dále rozvíjet v oblasti automatizace mobilních aplikací. Kurz je koncipován prakticky, s důrazem na reálné situace a získání konkrétních dovedností. Připojte se k nám a rozvíjejte své schopnosti v oblasti mobilního testování!

Co se na školení naučíte?

Psaní automatizovaných testů pro Android emulátory a reálná zařízení

Efektivní používání lokátorů v rámci Appium

Používání JavaScriptu pro automatizaci mobilních aplikací s využitím Appium a WebDriverIO

Vytváření emulátorů pro účely testování

Teoretické základy mobilního testování

Analyzování reportů po doběhnutí testů

Hlavní témata

Tvorba automatizovaných testů pro Android emulátory a skutečná zařízení

Hledání lokátorů s využitím Appium Inspector

Vytvoření atraktivních zpráv pomocí Allure

Použití JavaScriptu pro automatizace

Strategie pro efektivní používání lokátorů

Teorie mobilního testování

Požadavky

Notebook s nainstalovanými všemi nástroji podle stáhnutého manuálu.

Operační systém Windows 10 nebo novější, nebo Macbook.

Praktické zkušenosti s programovacím jazykem.

Praktické zkušenosti s automatizací.

Nastavené vývojové prostředí (např. VScode atd.).

Detaily kurzu

Cena kurzu: 7.500 CZK / 320 EUR

Délka kurzu: 1 den (od 09:00 do 15:00)

*Ceny jsou bez DPH. Pokud nebude dohoda jiná, tak bude faktura v CZK, v případě, že potřebujete platbu v EUR, kontaktujte nás na events@tesena.com, nebo nám tuto informaci napište do políčka Poznámky v objednávacím formuláři. Ceny v EUR jsou pouze orientační a mohou se měnit dle aktuálního kurzu.

Školením vás provede Jan Harák

Honza je zkušeným test automation inženýrem s více než osmi lety zkušeností. V posledních čtyřech letech se zaměřuje na automatizaci API a integračního testování v prostředí České spořitelny. Svou profesní kariéru začal jako manuální tester, postupně prošel různými odvětvími, včetně automobilového průmyslu a bankovnictví. Krom testování také rád vyvíjí mobilní aplikace a organizuje Tesena soutěž Klikaton.

Školením vás provede Marina Mulyukina

Marina je vášnivou testerka softwaru a posledních více než 4 roky zkoumá hranici mezi softwarem a testováním. Její láska k 'testování softwaru' začala před lety, začínala jako 'manuální testerka' a momentálně pracuje jako 'inženýr automatizovaného QA'. Ráda tráví čas zkoumáním konceptů testování softwaru a používáním nových nástrojů. Ráda sdílí své zkušenosti účastí na technologických komunitách. Marina si představuje testovací prostředí, které prosperuje díky inovacím, spolupráci a sdílené odbornosti. Další zajímavé informace o Marině jsou, že je řidičkou, má ráda hory a občas navštěvuje Berghain.

Nadcházející termíny Automatizace mobilních aplikací pomocí Appium a WebDriver


We currently do not have a public date for this course.
Are you interested in the training?
Fill out our form and we will organize an in-house training for you.