Pražský Tesena Fest 2022

Po dvou letech, kdy jsme se mohli společně setkávat pouze skrz obrazovky, jsme tento rok měli konečně možnost znovu pořádat Tesena Fest částečně offline. O co vlastně šlo? O to se s vámi podělí Teseňačka Andrea Olexová.

O čem to bylo

Pro ty z Vás, kteří o Tesena Festu ještě neslyšeli: jak už název vypovídá, jedná se o akci zaměřenou na testing. Z vlastní zkušenosti ji doporučuji nejen lidem, kteří se pohybují specificky v tomhle oboru, ale i všem ostatním, kteří se zabývají vývojem produktů nebo služeb v oblasti IT.

Pražský Tesena fest letos proběhl 22. září v HubHubu v Paláci ARA. Hned u vstupu dostal každý návštěvník na přivítání welcome drink, což vždycky přijde vhod. O občerstvení taky nebyla nouze. Nevěnovali jsme se jenom testování softwaru, ale taky různých druhů čokolády. Samozřejmě jsme si posvítili taky na raut a výběr vína z celého světa.

Přednášky

Na programu byly skupinové diskuse a taky přednášky, které se vysílaly online. Ve skupinkách se řešily témata jako například “Ideální skill set testera”, “Budoucí role test manažerů”, nebo “Test automatizace – co jsme se naučili v posledních 15 letech”. Bylo to moc fajn povídání a věřím, že obohatilo všechny přítomné.

Po malé pauze přišly na řadu přednášky, které zahájil Marcel Veselka. Účastníci si mohli poslechnout skvělou Piu Wiedermayer, která vyprávěla o agilním přístupu v tradičním bankovním a moderním vývoji SW. Řešila hlavně to, jak je možné propojit role vývojářů a testerů v agilních týmech. Pii se to při práci na projektech povedlo a vedlo to k lepší kvalitě dodávaného softwaru. Pro práci v agilních týmech je podle ní stěžejní výběr členů týmu a neustálá práce na týmovosti a vzájemném respektu mezi vývojáři a testery.

Dalším přednášejícím byl vtipný Marawan Abdelhady, který mluvil o testování v cloudu. Svou prezentaci obohatil o obrázky generované pomocí programu s umělou inteligencí. Hlavní otázkou tady bylo jestli a jak lze testovat cloudové služby a jaké nástrahy mohou testera potkat.

Skvělým zakončením přednáškového bloku bylo povídání Phila Roystona o tom, jak se vzdělávat a udržet si motivaci při zdolávání překážek v osobním růstu. Phil nám všem připomněl důležitost konstantního vzdělávání, při kterém bychom neměli zapomínat na péči o své psychické a fyzické zdraví.

Na pražském Tesena Festu nechyběl ani stánek, kde si Honza Beránek připravil krátké povídání a praktickou ukázku bota wopee, který autonomně testuje aplikace.

Co bude dál

Sdílení know-how, setkání inspirativních lidí, živá hudba, skvělá atmosféra, výborné jídlo a pití, fotokoutek, dárečky - o tom všem byl pražský Tesena Fest. A co ještě chystáme? Troufám si říct, že minimálně stejně vydařený Tesena Fest ve Vídni, který se koná 22. 10. 2022 a kam vás všechny srdečně zveme.

Nenechte si ujít Tesena Fest 2022 ve Vídni! 

Registrujte se na online workshopy a prezentace zdarma.

Autor: Andrea Olexová

Senior Test Automation Engineer