fbpx
Menu

Vylepšená vizuální identita Teseny

O změně firemní struktury a plánech do budoucna jsme vás informovali zhruba před měsícem v článku Máme za sebou 5 let a připravujeme se na budoucnost na našem blogu. V závěru příspěvku jsme nastínili i změny týkající se vizuální identity reprezentované novým logem Teseny. Níže najdete ukázku a vysvětlení nové firemní identity, kterou jsme za poslední půl rok ve spolupráci s naším partnerem vymysleli a realizovali. Od 14. května budeme novou vizualitu postupně zveřejňovat.

O příběh, jak před pěti lety vzniklo firemní logo, se podělil Marcel Veselka, tehdejší CEO: „Myslel jsem si, že by logo mělo být barevné a líbila se mi modrá a zelená. Phil měl kamaráda, který uměl kreslit, a tak jsme to dali do kupy.“ Tehdy nebylo jasné, proč grafik do loga zapracoval prvek „bubliny“. Protože ale připomíná písmeno Q, na které začíná anglické slovo „quality“, tak má „bublina“ v našem logu svůj význam.

V novém logu jsme zachovali „bublinu“ i barevné schéma. V duchu rčení „méně je někdy více“ došlo ke zjednodušení loga, což se projevilo v barevnosti i tvarech. Navíc přibyl prvek lidského faktoru. „Téčko“ uprostřed „bubliny“ záměrně připomíná lidský obličej, protože jak říká Phil Royston, současný CEO: „Testing není o počítačích ani softwaru, ale o lidech.“ Tuto myšlenku Phil zdůrazňuje také ve videu, které natočili s Marcelem. Oba firmu od začátku budovali s důrazem na tým. Teď je tato skutečnost ztvárněna i novým logem.

„Bublina“ a „téčko“ jsou stěžejními prvky nové vizuální identity. Bude se s nimi pracovat v různých formách například v prezentacích (příklad možné grafiku slidu je níže na obrázku), na vizitkách nebo třeba v příspěvcích na sociálních sítích. V duchu vylepšené vizuální identity zároveň vzniká nová landing page, která Tesenu představí potenciálním kandidátům.

 

Máme posily v marketingu

Kromě toho, že se změnila naše vizuální identita, chceme zlepšit i naši komunikaci s veřejností, a to především skrze sociální sítě. Náš projev bude konzistentnější a zároveň systematicky řízený díky spolupráci s kreativní agenturou Symbio a činnosti naší nové marketingové manažerky Anny Jaskové.

 

 

Změna vizuální identity nebyla s firemní reorganizací spojená náhodou. V obou případech se jedná o inovace, které by měly vést ke zvýšení pružnosti chodu firmy a podpoře celkové komunikace značky. V základu ale Tesena zůstává stejná: skrze uznávané hodnoty mění svět testingu k lepšímu.

 

Comments

Dear user, this website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More about cookies
I give my consent to processing of my personal data. More info