fbpx
Menu

Výběrové řízení podle teseny #1

V testingu jsme začali v roce 2013 a od září 2015 jsme vzrostli o 2,5-násobek. Daří se nám díky našim lidem a svoje týmy rádi kontinuálně rozšiřujeme o další budoucí i současné odborníky. Spolupracujeme se studenty, přijímáme absolventy a rozvíjíme juniory i seniory. Pracovní pohovor je poměrně rychlá záležitost, kde musíte prokázat vaše dovednosti a vědomosti. Abychom zvýšili vaše šance na úspěch, rozhodli jsme se tímto příspěvkem naše výběrové řízení trochu ztransparentnit ;)

Která pozice je pro mě vhodná?

Kandidáti bez předešlých zkušeností v testingu se u nás realizují většinou na pozicích Junior Test Engineer, nebo Junior Test Automation Engineer. Pokud zkušenosti v testingu už máte a nechybí vám analytické myšlení, rádi vám nabídneme pozici Test Engineer, nebo zkušenější Senior Test Engineer.  Ambice vést lidi, tvořit strategii testování, odhadovat pracnost a náklady na projekt? Rádi rozšíříme své řady o dalšího Test Managera ;)

Jak se připravit na pohovor?

U pozic jako Test Analyst nebo Test Manager je to především o zkušenostech a na některé otázky se bez předešlých zkušeností připravuje těžko. U juniorních pozic váš způsob myšlení a přirozené nadání pro testování také neovlivníme, ale můžeme vám doporučit alespoň pár (nám sympatických) zdrojů na domácí přípravu:

  • Proč si vybrat právě SW testing?
  • Skvělý guru99, kde najdete o testingu info od A do Z
  • Praktický tutorialspoint, který vám vyjasní mýty i terminologii
  • Hodně užitečných info o hodně rozšířeném funkčním testování, kterému se v testingu nevyhnete ;)
  • 6 basic skillů, které byste si jako fresh testeři měli osvojit
  • Všemi uznávaný a mezinárodně standardizovaný sylabus od International software testing quality board
  • …a další, o nic horší, blogytutoriály, nebo e-knihy na rozšíření obzorů ;)

Jaký je průběh prvního kola výběrového řízení a koho na něm potkám?

V rámci našeho výběrového řízení potkáte na pohovorech naši HR specialistku a svého budoucího team leadra. Pokud se jedná o technickou pozici, jakou je např. Test Automation Engineer, můžete potkat i budoucího kolegu na obdobné pozici.

Netajíme se tím, že si kandidáty rádi otestujeme a vybereme jen ty nejlepší. V prvním kole se o nás dovíte to, co jste možná nikde nevyčetli nebo na co jste zvědaví. Kombinací pohovoru s naší HR a psaného testu se o vás a vašich dovednostech z oblasti testovaní, přehledu v IT, nebo například analytického myšlení budeme chtít dozvědět co nejvíce. Naše HR s vámi také prokonzultuje vaše cíle a představy o budoucím působení a rozvoji.

Hlavu vzhůru, hodně zdaru a těšíme se na vás osobně v našich prostorách na Na Budějovickej ;)

Comments

Napsala Zuzana Chlebová

HR Specialist, tesena

“V tesene som nenašla prácu a kolegov … našla som tu priestor pre realizáciu a rozvoj, pochopenie a skvelých priateľov, na ktorých sa môžem vždy spoľahnúť.”

Dear user, this website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More about cookies
I give my consent to processing of my personal data. More info