(SK) Visual UI Testing with Percy

Maros Kutschy

30. 11. 2021 od 10:00 CET

Obsah webináře

Spolu s funkčným testovaním UI pomocou Selenium a testovaním layoutu UI pomocou Galen framework, je doležité  vykonávať aj vizuálne UI testovanie. Spomedzi nástrojov na trhu som si vybral Percy https://percy.io/  - v základnej voľne dostupnej verzii ponúka Percy 5000 obrázkov mesačne zadarmo.

V súčasnom období Covid krízy keď sa spoločnosti snažia automatizovať takmer vsšetko, je podľa mňa vykonávanie automatizovaných vizuálneych kontrol namiesto časovo náročných manuálnych kontrol veľmi dobrou stratégiou, aby mohli byť spoločnosti efektívnejšie a produktívnejšie. V tomto webinári sa podelím o moje skúsenosti s Percy a odprezentujem demo o tom ako integrovať Percy do automation frameworku, ako spúšťať testy, ako kotrolovať výsledky a ako integrovať Percy do CI procesu.

Co si z webináře odnesete?

Prečo uvažovať o investovaní času do UI vizuálneho testovania.

Prečo si vybrať práve Percy pre UI vizuálne automatizované testovanie.

Ako integrovať Percy do automation frameworku a CI procesu.

Doporúčané videá od Maroša o Percy

 • Jasecu - how to use Percy integration:
  • https://youtu.be/TbZgbb2iuNA
 • I am creator of Jasecu Automation Framework:
  • http://jasecu.mablog.eu/blog/
  • https://github.com/maroskutschy/Jasecu
 • Vytvoril som niekoľko kurzov Udemy, dva súvisiace s Jasecu framework sú:
  • Cucumber & Java & Selenium automation framework - JASECU: https://www.udemy.com/course/jasecu-ui-api-automation-framewok/
  • Galen UI LAYOUT automation testing with Cucumber & Java: https://www.udemy.com/course/galen-ui-layout-automation-testing/

Speaker

Maroš Kutschy

Automatizačné testovanie je moje hobby a som rád, že s ním môžem tráviť čas aj v práci :) Automatizáciu robím od roku 2008, pracujem od roku 2014 v Ness. Špecializujem sa na Java Selenium Cucumber framework, pracujem s nástrojmi ako Maven, Git, Bitbucket, Jenkins, IDEA IntelliJ, Percy, Applitools, Galen, Karate framework. Denne robím UI a API automatizáciu.

Pozrite si môj LinkedIn profil: https://sk.linkedin.com/in/maros-kutschy-83100878