30.04.2024

(CZ) Systémové integrační testování pomocí SoapUI

Naučte se, jak využít sílu open source nástroje SoapUI.

Popis školení

Svět IT je složitější a vzájemně propojený víc, než kdy jindy. V důsledku toho je stále důležitější ověřit, že si aplikace vyměňují informace tak, jak očekáváme. Právě tady přichází do hry systémové integrační testování.

V tomto kurzu se nejprve podíváme na to, jaké webové služby jsou založené na SOAP a REST. Poté se zaměříme na to, jak je otestovat pomocí open source nástroje SoapUI.

SoapUI je open source API testovací nástroj pro SOAP a REST API číslo jedna. Nabízí funkční testování webových služeb SOA, funkční testování API, pokrytí testu, message assertion testing, refactoring a mnoho dalšího. SoapUI, podporovaný rozsáhlou komunitou s otevřeným zdrojovým kódem, pomáhá ověřovat kvalitu během vývoje, testování API a webových služeb.

Tento kurz má mnoho praktických cvičení, díky kterým budete mít možnost vyzkoušet si základy testování systémové integrace pomocí SoapUI.

Co se na školení naučíte

Potřebnou teorii a osvědčené postupy 

Jak otestovat API a webové služby

Co jsou to webové služby SOAP a REST

Požadavky

Notebook s nainstalovaným SoapUI

Detaily kurzu

Cena kurzu: 7.500 CZK / 309 EUR

Délka kurzu: 1 den (od 09:00 do 17:00)

*Ceny jsou bez DPH. Pokud nebude dohoda jiná, tak bude faktura v CZK, v případě, že potřebujete platbu v EUR, kontaktujte nás na events@tesena.com, nebo nám tuto informaci napište do políčka Poznámky v objednávacím formuláři. Ceny v EUR jsou pouze orientační a mohou se měnit dle aktuálního kurzu.

Nadcházející termíny školení Systémové integrační testování pomocí SoapUI