28.06.2024

(CZ) Reálný projekt v Postmanu - krok za krokem

Popis workshopu

Na tomto půldenním workshopu si účastníci zkusí simulaci reálného projektu integračního testování. Projdeme všechny kroky od vstupní analýzy až po výslednou sadu implementovaných testů. K tomu nám poslouží intuitivní prostředí nástroje Postman.

Na začátku školení dostanou účastníci vstupní analýzu a vypracovanou sadu user stories. Na základě toho připraví testovací scénáře a testovací data. Ve druhé fázi pak budeme připravované scénáře implementovat v nástroji Postman, vytvoříme si asserty v jazyce Javascript a vyzkoušíme si první exekuce našich testů. Účastníci budou moci konzultovat své práce a porovnávat je s připraveným referenčním řešením.

Co si z workshpopu odnesete

Vytvoření sady testovacích scénářů pro integrační testování

Práce s nástrojem Postman

Tvorba Javascriptových assertů

Praktické ukázky

Požadavky

Znalostní požadavky

Základní znalost API testing teorie - co to je, druhy požadavků, response codes

Základní znalost nástroje Postman

Technické požadavky

Nainstalovaný Postman

Detaily workshopu

Limit 12 účastníků na 1 termín - online / Limit 6 účastníků na 1 termín - onsite

Cena kurzu: 2.490 CZK / 101 EUR

Délka kurzu: 4 hodiny (od 13:00 do 17:00)

*Ceny jsou bez DPH. Pokud nebude dohoda jiná, tak bude faktura v CZK, v případě, že potřebujete platbu v EUR, kontaktujte nás na events@tesena.com, nebo nám tuto informaci napište do políčka Poznámky v objednávacím formuláři. Ceny v EUR jsou pouze orientační a mohou se měnit dle aktuálního kurzu.
Lektoři

Michal Jirka

V testingu jsem začal pracovat před necelými čtyřmi lety (únor 2017), přičemž po celou dobu působím v Teseně. Již od začátku se zaměřuji na automatizaci testů, zkušenosti jsem získával na několika různých projektech především pro CSAS a ŠKODA. Poslední měsíce se věnuji práci pro pardubickou ČSOB Pojišťovnu, kde zavádíme automatizované testování od úplného začátku.

Ewa Wala

Ewa je softwarová testerka s několikaletými zkušenostmi, převážně v oblasti bankovnictví a financí, kde byla přítomna na rozmanitých projektech v rámci České spořitelny. Její největší oblastí zájmu je proto testování databází a API, doprovázené testovací analýzou a designovými aktivitami. Nedávno měla skvělou příležitost účastnit se projektu, kdy byla vyvinuta aplikace v AWS a s využitím GraphQL API. Proto se s vámi chce podělit o své postřehy, vzestupy i pády z této zkušenosti.

Nadcházející termíny workshopu Reálný projekt v Postmanu