09.05.2023

(CZ) Automatizace testů pomocí Robot Framework I.

Automatizované testování bez nutnosti programování.

Popis školení

V posledních několika letech došlo v oblasti automatizace testů k rychlému vývoji. V rámci tohoto 1 denního kurzu si vysvětlíme základní principy automatizace testů, proč automatizaci potřebujeme a seznámíme se s jejími klady a zápory. Naučíme se tak správně rozhodovat, kdy a jak automatizaci zařadit do projektu.

V praktické části výcviku si ukážeme, jak psát a provádět automatizované testy pomocí Robot Framework, aniž byste museli vědět něco o programování. Zaměříme se na Selenium2Library, která nám umožňuje testovat webové stránky i aplikace a ukazuje, jak identifikovat prvky stránky pomocí xpath a dále s nimi interagovat. Během tréninku provedeme řadu interaktivních cvičení, abyste mohli získat skutečné praktické zkušenosti a co nejdříve je využít na projektu.

Co si ze školení odnesete

Jaké jsou výhody a nevýhody automatizace

Jak pracovat s nástroji pro automatizované testování

Jak zavádět a používat automatizace testů

Požadavky

Notebook s administrátorskými právy

Nainstalovaný Python

Google Chrome prohližeč a nejnovější stabilní Chrome Driver

Nainstalované knihovny Robot Framework

PyCharm IDE - Komunitní verze

Detaily kurzu

Cena kurzu: 7.500 CZK / 309 EUR

Délka kurzu: 1 den (od 09:00 do 17:00)

*Ceny jsou bez DPH. Pokud nebude dohoda jiná, tak bude faktura v CZK, v případě, že potřebujete platbu v EUR, kontaktujte nás na events@tesena.com, nebo nám tuto informaci napište do políčka Poznámky v objednávacím formuláři. Ceny v EUR jsou pouze orientační a mohou se měnit dle aktuálního kurzu.

Nadcházející termíny školení Automatizace testů pomocí Robot Framework I.