(CZ) Testování mobilních aplikací pomocí nástroje TestProject.io

Otestovali jsme TestProject.io, mobilní appku Komerční banky a několik simulátorů.

Marcel Veselka a Jan Bárta

04. 11. 2021 od 10:00 do 11:00 CET

Obsah webináře

Na trhu existuje množství nástrojů na automatizované testovaní. Mnoho z nich vyžaduje znalosti programovaní, nebo jsou příliš specifické s vlastní implementací kódu. My jsme si pro vás vybrali a otestovali nástroj, pomocí kterého je možné vyhnout se programování a zároveň umožňuje naplno využít sílu programování pro komplexnější scénáře.

V tomto webináři se dozvíte jak začít s automatizováním testů mobilních aplikací pomocí nástroje TestProject.io. Na mobilní aplikaci si ukážeme několik vzorových testů – jak je implementovat a spustit. Kromě testování na fyzických zařízeních si ukážeme i testování na simulátorech. Zkusíme si psaní základních testů v jazyku Python použitím SDK. Projekt, kteří jsme pro vás připravili vám rádi poskytneme, abyste si sami zkusili, jak to funguje.

Co si z webináře odnesete

  • Zjistěte jak jednoduché / komplikované je začít s automatizací mobilních aplikací

  • Ukážeme si, jak funguje TestProject.io – co se nám na něm libí a co ne

  • Obdržíte vzorové příklady testů na reálné mobilní aplikaci (od Komerční banky)

  • Vyzkoušíte si komplexnější setup využitím simulátorů v Cloudu

Speakeři

Marcel Veselka

Marcel oddal celou svojí karieru testovaní softwaru a aktuálně pracuje jako senior test konzultant v Teseně.

Je bývalým viceprezidentem organizace CaSTB (regionální zastoupení ISTQB), je spoluzakladatelem testerské komunity [pro]Test! a spoluzakladatelem společnosti Tesena. Mezi jeho zájmy patří moderní přístupy k testování jako je automatizace testů, DevOps / Agile, autonomní testování, AI a machine learning

Jan Bárta

Honza se profesně věnuje testingu necelý půlrok. Zajímá se zejména o testování webových a mobilních aplikací pomocí automatizačních nástrojů. Ve svém volném čase se také podílí na vývoji mobilní aplikace, která zpřehledňuje volební výsledky.