Automatizace testů

pomocí nástrojů Selenium a Java

Naučte se vytvářet efektivní a stabilní automatizované testy s nástrojem Selenium WebDriver.

Proč přijít na školení?

Funguje front-end automatizace testů? Při správném navržení a implementaci určitě ano - a dobře. V tomto kurzu se naučíte, jak na to.

Lidé často tvrdí, že hlavním problémem této technologie je údržba. My jim musíme dát za pravdu. Bojujeme například tehdy, když se testovaný systém změní a naše testy se tím stanou zastaralými. Následné zásahy jsou nevyhnutelné a způsobují takové režijní náklady na údržbu, které mohou vést k selhání projektů automatizace testů.

Je přitom naivní říct, že je režie prostě příliš vysoká. Proto po seznámení se základy přejdeme k pokročilejšímu strukturování testů. Díky tomu si ukážeme, jak docílit minimalizace této režie a umožnit psaní dobře strukturovaného a úsporného kódu.

V tomto 2 denním kurzu budeme používat nástroj Selenium WebDriver – známé a spolehlivé řešení s otevřeným zdrojovým kódem pro automatizované testy. Kromě strukturování konceptů se také naučíte pracovat s rozhraním WebDriver API a osvojíte si osvědčené postupy. Zároveň si řekneme, jak zkombinovat WebDriver s frameworkem JUnit pro spuštění našich testů.

Nové dovednosti si zažijete prostřednictvím interaktivních praktických příkladů. Vytvoříte si vlastní testovací kód a použijete ho na připravených příkladech. To vše s podporou zkušených odborníků na automatizované testování a s bohatými zkušenostmi z různých projektů oblasti automatizace testů.

Co si ze školení odnesete

Jak na test design pro automatizované testování

Schopnost pracovat s rozhraním Selenium WebDriver API

Vlastní testovací kód, který použijete na připravených příkladech

Page object model

Hlavní témata

Strukturování skriptů

Úvod do nástroje Selenium

Test design a architektura

Lokalizační strategie

Pokročilejší strukturování

Kvalita kódu a refactoring

Požadavky

Vlastní notebook

Aktuální Java development IDE s podporou Maven a JUnit (ideálně IntelliJ IDEA)

Zbytek nainstalujeme na začátku tréninku přes Maven

Účastníkům poskytneme přístup k připraveným automatizovaným testovacím skriptům, které lze během kurzu přizpůsobit a rozvíjet

Detaily kurzu

Cena kurzu: 13.750 CZK / 583 EUR

Délka kurzu: 2 dny (každý den od 09:00 do 17:00)

*Ceny jsou bez DPH. Pokud nebude dohoda jiná, tak bude faktura v CZK, v případě, že potřebujete platbu v EUR, kontaktujte nás na events@tesena.com, nebo nám tuto informaci napište do políčka Poznámky v objednávacím formuláři. Ceny v EUR jsou pouze orientační a mohou se měnit dle aktuálního kurzu.

Školením vás provede Jan Hornych

Honza se věnuje automatizaci testování již přes 9 let. Má za sebou velké projekty v bankovnictví, telekomunikacích a gamingu, kde pracoval na pozici Test automation engineer nebo architect. V současné době vede projekty u několika zákazníků, kterým dodává automatizaci webových a mobilních testů a také se zabývá zaváděním nových technologií v rámci PoC. Mimo toto všechno se také zabývá robotizací procesů, auditem existujících řešení v rámci automatizace a školením. Rád cestuje a má velkého psa :) 

Nadcházející termíny školení Automatizace testů pomocí nástrojů Selenium a Java