Automatizace testů

pomocí nástrojů Selenium a Java

Naučte se vytvářet efektivní a stabilní automatizované testy s nástrojem Selenium WebDriver.

Popis školení

Funguje front-end automatizace testů? Při správném navržení a implementaci to určitě funguje - a dobře. V tomto kurzu se naučíme, jak na to.

Lidé často tvrdí, že je hlavním problémem této technologie údržba. My jim musíme dát za pravdu. Bojujeme například tehdy, když se testovaný systém změní a naše testy se tím stanou zastaralými. Následné zásahy jsou nevyhnutelné a způsobují takové režijní náklady na údržbu, které mohou vést k selhání projektů automatizace testů.

Je přitom naivní říct, že je režie prostě příliš vysoká. Proto po seznámení se základy přejdeme k pokročilejšímu strukturování testů. Díky tomu si ukážeme, jak docílit minimalizace této režie a umožnit psaní dobře strukturovaného a úsporného kódu.

V tomto 2 denním kurzu budeme používat nástroj Selenium WebDriver – známé a spolehlivé řešení s otevřeným zdrojovým kódem pro automatizované testy. Kromě strukturování konceptů se také naučíme pracovat s rozhraním WebDriver API a osvojíme si osvědčené postupy. Zároveň si taky řekneme, jak zkombinovat WebDriver s frameworkem JUnit pro spuštění našich testů.

Nové dovednosti si zažijeme prostřednictvím interaktivních praktických příkladů. Účastníci kurzu si vytvoří vlastní testovací kód a použijí jej na připravených příkladech. To vše s podporou zkušených odborníků na automatizované testování a s bohatými zkušenostmi z různých projektů oblasti automatizace testů.

Co si ze školení odnesete

Page object model

Test design pro automatizované testování

Představení Selenium WebDriver API

Hlavní témata

Strukturování skriptů

Úvod do nástroje Selenium

Test design a architektura

Lokalizační strategie

Pokročilejší strukturování

Kvalita kódu a refactoring

Požadavky

Vlastní notebook

Aktuální Java development IDE s podporou Maven a JUnit (ideálně IntelliJ IDEA)

Zbytek nainstalujeme na začátku tréninku přes Maven

Účastníkům poskytneme přístup k připraveným automatizovaným testovacím skriptům, které lze během kurzu přizpůsobit a rozvíjet

Detaily kurzu

Cena kurzu: 13.750 CZK / 561 EUR

Délka kurzu: 2 dny (každý den od 09:00 do 17:00)

*Ceny jsou bez DPH. Pokud nebude dohoda jiná, tak bude faktura v CZK, v případě, že potřebujete platbu v EUR, kontaktujte nás na events@tesena.com, nebo nám tuto informaci napište do políčka Poznámky v objednávacím formuláři. Ceny v EUR jsou pouze orientační a mohou se měnit dle aktuálního kurzu.

Nadcházející termíny školení Automatizace testů pomocí nástrojů Selenium a Java