Menu EN

Nejlepší odborné setkání k tématu softwarového testingu v Praze propojí experty z celého regionu. Spojte se s ostatními profesionály v oboru.

4. – 5. říjen 2018

1 klíčové téma

KC City Praha

8 prezentací & 4 workshopy

Omezený počet vstupenek

100 profesionálů

Testing dnes a zítra

Technologie nás každým dnem obklopují více a více, a mnoho společností tak musí projít procesem digitální transformace, jinak nebudou konkurenceschopné. K tomu musí produkovat stále kvalitnější software, a to ve stále kratších časových úsecích. Aby byl takový software opravdu kvalitní, zvyšuje se i potřeba dobře testovat. Využívání nových metod a nástrojů může pomoci snížit tlak kladený na testery a QA.

Podle World Quality Report 2017-18 existují v testingu tři hlavní trendy, které rychle proměňují celé odvětví. Mnoho společností přejímá Agile jako svou hlavní metodiku, a posouvají se tak od tradičnějšího TCoE modelu. Neuvěřitelných 99% respondentů studie ale přiznává, že při přechodu musí překonávat nejrůznější nástrahy.
Testeři musí zvyšovat míru automatizace, aby dokázali držet krok se zvyšujícími se nároky. To platí zvláště v době, kdy chytrá zařízení a IoT zvyšují komplexitu testování, ale pouze 16% testů je automatizovaných. Oblast automatizace je stále velmi neprobádaným územím.

Zrak upřený vpřed

Kvůli zvýšeným požadavkům na testování v prostředí digitální transformace se očekává, že do roku 2020 stoupnou rozpočty testování ze současných 25% na 32% celkového IT rozpočtu. World Quality report nabízí několik doporučení, jak naše testování zefektivnit:

  • Zavést více automatizace
  • Nastavit testovací proces, který podporuje Agile a DevOps
  • Investovat do frameworků pro smart testing
  • Začít testovat co nejdříve během vývojového procesu

Jiný článek nedávno publikoval Experimentus, firma specializující se na organizaci, tvorbu a implementaci procesů ověřování kvality softwaru. Jejich studie došla ke stejným závěrům, včetně potřeby navýšit rozpočty na testování. Navíc ale zahrnují zamyšlení nad Big data – považují je za výzvu pro mnoho společností. Stejně tak jsou příležitostí pro testery se specializací na testování velmi komplexních datových systémů. Experimentus poukazuje také na to, že umělá inteligence by se mohla stát velmi užitečnou v těchto rozsáhlých systémech, kde se přístup k testování řídí spíš množstvím dat a jejich různorodostí, než testovacími scénáři a use-casy.

Pojďme společně objevit, jak testing vypadá dnes, a jaké jsou trendy pro příští roky. Trh má totiž stále více požadavků, které bude třeba uspokojit.

Registrovat se

Program

tesena|fest tesena fest přivádí dohromady nejen domácí ale i zahraniční odborníky na poli softwarového testování a poskytuje tak pohled do stále aktuálnějších témat a problematiky. Poskytuje příležitost ke sdílení zkušeností lidí přímo zapojených v konkrétních projektech.

Máte-li zájem o sdílení zkušeností a příběhu, neváhejte se připojit a poslat návrh! Call for papers je otevřené do 22. července.

Připojte se jako řečník

Programová komise

Vyšoká škola ekonomická v Praze

Alena Buchalcevová

Czech and Slovak Testing Board

Petr Neugebauer

Erik van Veenendaal

Erik van Veenendaal

MW Test Consultancy

Mark Winteringham

Momenty minulého ročníku

Místo konání

Dear user, this website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More about cookies
I give my consent to processing of my personal data. More info