SoapUI po letech

Prozkoumejte možnosti využití nástrojů v rámci integračního testování s Marcelem Veselkou (SK).

Od: 30. 7. 2020, 14:00 -  15:30 CET

O webináři

SoapUI je nástroj pro integrační testování. Na trhu už je více než 15 let, a ještě tady s námi nějakou dobu pobude. Starším nástrojem v testovaní už je snad jen Selenium. Dnes má SoapUI stále obrovské rozšíření a jako veterán efektivně zvládá testování SOAP služeb. Nehodí se ale na všechno, a proto na trhu vznikla spousta dalších alternativ.

Marcel Veselka vám na svém webináři ukáže, kdy stojí za to použít SoapUI, a v jakých oblastech ho předběhnou jiné nástroje. Dozvíte se také, jestli se stále vyplatí se učit s tímto nástrojem pracovat a do jakých dalších nástrojů případně investovat svou energii.

Dozvíte se

  • Jaké nástroje vám budou dobře sloužit při integračním testování
  • Co je to SoapUI a jaké jsou jeho výhody i nevýhody
  • Kdy se vyplatí použít alternativní nástroje

Pár slov o přednášejícím

Marcel Veselka zasvětil celou svou kariéru testování softwaru a nyní pracuje jako hlavní konzultant v Teseně.  Z pozice test analytika v minulosti přešel do test managementu komplexních transformačních projektů a bankovních implementací týkajících se především integračního a performance testování. Marcel je také bývalým viceprezidentem CaSTB (regionální rady ISTQB) a spoluzakladatelem testovací komunity [pro]Test!. V roce 2013 založil společnost Tesena, kde nyní s kolegy  pomáhá klientům vítězit v byznysu díky zlepšení kvality softwaru jejich produktů. Marcel se hodně zajímá o moderní testovací přístupy (automatizaci, DevOps, SCRUM, AI a machine learning).