fbpx
Menu

Reportáž z konference SeleniumConf London 2019

S oblibou posíláme Teseňáky na zajímavé mezinárodní konference. Díky tomu jsou v kontaktu s tím, co se aktuálně ve světě testování děje a můžou předávat nové poznatky o aktuálních trendech uvnitř firmy. Podporujeme je v tom, aby se rozvíjeli a máme velkou radost, když se sami objeví v roli přednášejících. To je případ i naší Petry Bouškové, která pro vás sepsala tento článek. Zajímá vás, jak to vypadalo na londýnské konferenci z perspektivy účastnice i přednášející? Pokračujte ve čtení!

Moment, kdy mi srdce přeskočilo dva údery

20.března 2019 ráno

„Peti, prosím tě, musíme ještě naplánovat, na co použijeme tvůj budget na seberozvoj. Dívala jsem se na to, jsou tady různá školení, certifikace, konverzace angličtiny nebo…  a nechceš to letos použít na ty své konference!?“ Srdce mi přeskočí jeden úder. Zásah do živého. Konference jsou má vášeň.

20. března 2019 večer

Otevírám kouzelnou webovou stránku www.testingconferences.org, kde na jednom místě najdete všechny konference ze světa testingu na dalších 12 měsíců. Tipněte si, kolik jich tam teď je?
Dvacet osm! Jména jsou familiární, každý rok je mi ctí být na programu tak 6 z nich. Teď mě ale jejich počet nezajímá. Hledám jednu. Jednu jedinou. SeleniumConf London 2019. Tam chci!
Tuto událost dobře vystihují tři slova: automatizace, automatice a automatizace. Přijde vám to málo? Dobře, přidám pár postřehů z pohledu řečníka: perfektní organizace, kvalitní přednášky a na konci obsáhlá panelová diskuze o novinkách v Selenium (nástroj pro automatické testování webových aplikací). Vyplňuji přihlášku a hned další den mi píše Ashley Hunsberger, se kterou se znám z předešlého ročníku: „Be ready, we want you!“ Dámy a pánové, držte pevně své čajové podšálky, letím do Londýna!

6.října 2019

Řeknu vám to upřímně, perfektní organizací myslím i servis. Hotel, ve kterém proběhl můj check-in má podobně hvězd jako souhvězdí Velké medvědice. Na večeři si sedám vedle Richarda Bradshawa (CEO Ministry of Testing), který se mě nikdy nezapomene zeptat, jak se má Marcel (spoluzakladatel Teseny). Richard je pořád stejný, lítá z konference na konferenci a svou přesnou adresu v Manchesteru už si nepamatuje. Vedle něj se na mě šibalsky usmívá Simon Stewarda (Lead Commiter), jehož suchý humor a tričko se známým komiksovým hrdinou je vyhlášené i za oceánem. A víno si vedle mě neohroženě objednává Kwo Ding (Test Automation Consultant), který se zcela normálním lidským úsměvem na tváři mluví o morbidně technických tématech. Fascinující trojka.

7. a 8.října 2019

Po snídani s dalšímí řečníky překonáváme rozsáhlé demonstrace proti globálnímu oteplování na všech mostech Temže a vstupujeme do dechberoucího Queen Elizabeth II. Centre. Připadám si jako Alenka v říši divů! Přednáším uprostřed Londýna hned vedle Big Benu a Westminster Abey. Dostávám speciální visačku a dle burácející haly tipuji, že networking je již v plném proudu. Vplouvám do davu a až mě překvapuje, kolik lidí zná Tesenu. Tlačím do sebe fish & chips a utíkám na přednášku Michela Lalmohameda a Wout de Jong (Test Automation Specialists) s názvem „40 countries, 35 brands, 1 automation framework“. S přednáškou se dokážu ztotožnit, něco podobného jsem zažila na našem mexickém projektu pro Neoris. S kávou přebíhám na další track od Raluca Morariu (Delivery Manager), kterou znám z konference z Rumunska. Program slibuje „Getting started with internal open source: navigating overwhelming organisational changes“ a věřte mi, nikdy jste neviděli přednášet tak skromnou, pokornou a zároveň schopnou ženu.

 

A je to tady! Tentokrát mi srdce přeskočí hned dva údery. Na obrazovce svítí Petra Boušková „4-1-4: four ways how to communicate one thing to four different people!“. V duchu si říkám: „Rozhýbeme Londýn, rozhýbeme Londýn!“ a vbíhám na pódium.  Do 7.října jsem si myslela, že vím, co je vášeň. Ale tak zapálené diskuze, co následovaly po přednášce, jsem nezažila. V davu si mě ale pak odchytil Andrew Krug (Chief Executive Octopus – Lazy Coder) a zašeptal: „Konference končí, večírek začíná!“ a vrazil mi do ruky Pilsner Urquell.

 

 

 

20.listopadu 2019

Otevírám vám už dobře známou kouzelnou stránku a hledám onu konferenci. V roce 2020 se bude konat v Indii. A tipuji, že vám je již jasné, na co příští rok použiju část svého budgetu na sebevzdělávání.

 

Naladili jste se na atmosféru konferencí a už vám chybí příval testingového know-how? Máme pro vás dobrou zprávu – už teď se můžete těšit na březnový Tesena Fest konaný ve Vídni!

Comments

Dear user, this website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More about cookies
I give my consent to processing of my personal data. More info