Reálný projekt v Postmanu - krok za krokem

Proč přijít na školení

Na tomto půldenním workshopu si účastníci zkusí simulaci reálného projektu integračního testování. Projdeme všechny kroky od vstupní analýzy až po výslednou sadu implementovaných testů. K tomu nám poslouží intuitivní prostředí nástroje Postman.

Na začátku školení dostanou účastníci vstupní analýzu a vypracovanou sadu user stories. Na základě toho připraví testovací scénáře a testovací data. Ve druhé fázi pak budeme připravované scénáře implementovat v nástroji Postman, vytvoříme si asserty v jazyce Javascript a vyzkoušíme si první exekuce našich testů. Účastníci budou moci konzultovat své práce a porovnávat je s připraveným referenčním řešením.

Co si z workshopu odnesete

Vytvoření sady testovacích scénářů pro integrační testování

Práce s nástrojem Postman

Tvorba Javascriptových assertů

Praktické ukázky

Požadavky

Znalostní požadavky

Základní znalost API testing teorie - co to je, druhy požadavků, response codes

Základní znalost nástroje Postman

Technické požadavky

Nainstalovaný Postman

Detaily workshopu

Limit 12 účastníků na 1 termín - online / Limit 6 účastníků na 1 termín - onsite

Cena kurzu: 2.490 CZK / 110 EUR

Délka kurzu: 4 hodiny (od 13:00 do 17:00)

*Ceny jsou bez DPH. Pokud nebude dohoda jiná, tak bude faktura v CZK, v případě, že potřebujete platbu v EUR, kontaktujte nás na events@tesena.com, nebo nám tuto informaci napište do políčka Poznámky v objednávacím formuláři. Ceny v EUR jsou pouze orientační a mohou se měnit dle aktuálního kurzu.

Školením vás provede Ewa Wala a Michal Jirka

(Ewa) je softwarová testerka s několikaletými zkušenostmi, převážně v oblasti bankovnictví a financí, kde byla přítomna na rozmanitých projektech v rámci České spořitelny. Její největší oblastí zájmu je proto testování databází a API, doprovázené testovací analýzou a designovými aktivitami. Nedávno měla skvělou příležitost účastnit se projektu, kdy byla vyvinuta aplikace v AWS a s využitím GraphQL API. Proto se s vámi chce podělit o své postřehy, vzestupy i pády z této zkušenosti.

(Michal) v testingu jsem začal pracovat před necelými čtyřmi lety (únor 2017), přičemž po celou dobu působím v Teseně. Již od začátku se zaměřuji na automatizaci testů, zkušenosti jsem získával na několika různých projektech především pro CSAS a ŠKODA. Poslední měsíce se věnuji práci pro pardubickou ČSOB Pojišťovnu, kde zavádíme automatizované testování od úplného začátku.

Nadcházející termíny workshopu Reálný projekt v Postmanu


Aktuálně nemáme vypsaný termín pro veřejnost.
Máte o školení zájem?
Vyplňte náš formulář a my pro vás zorganizujeme školení na míru.