(CZ) Proč nezapomínat na testování nefunkcionálních charakteristik

Miroslav Renda

21. 04. od 10:30 AM (CET)

Obsah webináře

Nefunkcionální kvalitativní charakteristiky software jsou při vývoji i testování mnohdy opomíjené. Přitom mají často na vnímanou kvalitu produktu uživatelem minimálně stejný dopad jako funkcionální, na které se testerské týmy soustředí.

Na webináři vám lektor spolu se třemi pomocníky (IT experty z praxe) nejprve představí možné dopady nekvality v oblasti nefunkcionálních kvalitativních charakteristik. Pak vás s pomocí normy ISO25010 provede po dílčích nefunkcionálních charakteristikách a jejich podcharakteristikách, a u většiny uvede i příklady defektů z praxe. V závěru představí možnosti, kde získat více informací o testování nefunkcionálních charakteristik.

Co si z webináře odnesete

  • Proč je důležité nezapomínat na testování nefunkcionálních charakteristik

  • ISO25010 jako strukturované vodítko při vyhodnocování nefunkcionálních rizik

  • Nejdůležitější nefunkcionální charakteristiky a příklady defektů z praxe

  • Kde se naučit, jak testovat nefunkcionální charakteristiky

Miroslav Renda

Mirek se pohybuje v různých projektových rolích v IT businessu více než 25 let. Posledních 8 let si v roli test managera užíval zajímavé projekty ve velkých českých bankách a v oblasti automotive. Je spolupachatelem knihy Efektivní testování softwaru vydané nakladatelstvím GRADA. Miluje své dvě děti, přírodu a sport v jakékoli podobě.