Přístupy k integračnímu testování

Stále více testerů se v rámci své práce setkává s integračním testováním a řeší různé problémy. Pojďme si o nich popovídat, shrnout plusy a mínusy jednotlivých přístupů a zhodnotit, kdy a zda se je hodí aplikovat. Čeká vás webinář plný lessons learned od třech seniorních testerů se zkušenostmi s různými technologiemi v nástrojích jako je Postman, SoapUI a Insomnia.

19. 10. 2020 v 17:30

Obsah webináře:

Ať už při své práci používáte Postman, ReadyAPI/SoapUI, REST-assured, Insomnii či jiné nástroje, hrajete ping-pong s REST či SOAP requesty, anebo si integrační testování zatím jen oťukáváte přes Developer Tools v prohlížeči, jedno nás spojuje – základní principy a přístupy k testování.

Všichni řešíme podobné problémy od rozhodování o tom, co testovat a co nikoli, jak vybrat a připravit testovací data, jak často a kdy testy provádět, či jak donutit vývojáře aktualizovat tu proklatou dokumentaci. V tomto webináři se s vámi tři seniorní testeři podělí o zkušenosti ze svých projektů a prozradí, co se jim osvědčilo či naopak na čem si vylámali zuby. Přidejte se a povězte nám, jaké problémy jste řešili nebo stále řešíte vy.

Dozvíte se

Jaké existují přístupy k integračnímu testování

Jaké nástroje jsme k němu používali a proč

Jaké problémy jsme řešili a jak jsme si s nimi poradili

Své zkušenosti vám předají

Lucie Třísková

Lucie Lavičková (Třísková) se věnuje testování přes 8 let a za tu dobu nasbírala zkušenosti na projektech v Čechách i v Německu pro mezinárodní firmy jako IBM, Commerzbank, Datev a NEORIS/CEMEX. V současnosti působí ve společnosti Tesena jako Senior Test Engineer. S integračním testováním má tříletou zkušenost, o níž se s vámi v tomto webináři ráda podělí.

Tomáš Hák

Tomáš Hák se pohybuje v testingu už více než dvanáct let. Stál u počátků automatizovaného testování firem Jobs.cz (LMC), Kolonial (dnes Košík), Mall.cz a naposledy u testování bankovnictví George a některých bankovních API České spořitelny. Používal celou řadu nástrojů, programovacích / skriptovacích jazyků a v posledních třech letech, kdy kope za Tesenu, se jedná primárně o Python a nad ním postavený Robot Framework.

Ewa Wala

Ewa je softwarová testerka s několikaletými zkušenostmi, převážně v oblasti bankovnictví a financí, kde byla přítomna na rozmanitých projektech v rámci České spořitelny. Její největší oblastí zájmu je proto testování databází a API, doprovázené testovací analýzou a designovými aktivitami. Nedávno měla skvělou příležitost účastnit se projektu, kdy byla vyvinuta aplikace v AWS a s využitím GraphQL API. Proto se s vámi chce podělit o své postřehy, vzestupy i pády z této zkušenosti.