fbpx
Menu

Podzimní konference ze světa testování

 

Letošní podzim je opět plný zajímavých oborových událostí konaných v České republice, Rakousku nebo Maďarsku. Přinášíme vám jejich přehled, na základě kterého se můžete lépe rozhodnout, co si nechcete nechat ujít. Prozradíme, jaké možnosti setkávání sami organizujeme, kde jsme partnery, vystupujícími nebo nadšenými návštěvníky. Nezmeškejte Testing Breakfast Club (letos ješte 2x), Hackathon Clash of TestStack, Klikaton, Tesena fest, TestCrunch, HUSTEF, Testing United, Eurostar, Accelerate ani Quality Days. Dáme vám tip, jak obohatit své vědomosti, ale přitom ušetřit i nějaké peníze z rozpočtu.

 

Testing Breakfast Club (10. 9. a 20. 11)

Bezprostředně blížící se událostí je Testing Breakfast Club, na kterém Radim Pánek představí poznatky z výzkumu v oblasti Web Performance Testingu a ukáže praktické použití řešení WPT2 používaného pro analýzu frontendu v rámci funkčních a nefunkčních požadavků. Kapacita této události je už naplněna, ale příznivci TBC se můžou už teď přihlásit na další termín.

Ten bude mít pod taktovkou Jan Jaap Cannegieter a jeho „The Different Levels of Mobile Testing“. Bude se jednat o interaktivní přednášku představující model různých úrovní mobilního testování. Účastníci si odnesou nové vědomosti, kontrolní seznam nejdůležitějších aspektů mobilního testování i konkrétní zkušenosti vycházející z praktických ukázek.

Hackathon Clash of TestStack (14. 9.)

V rámci Hackathon Clash of TestStack se bude testovat aplikace fiktivní banky. Akcí bude provázet Radim Pánek a Sandra Atiová. Stále máte možnost přijít se podívat na jednotlivé prezentace zjištění jednotlivých týmů a následné vyhlášení výsledků, které začne 14. 9. v 17:00.

Klikaton (17. 9.)

V září nás taky čeká další Klikaton. Takže pokud chcete být u lovení bugů ve jménu funkčnosti online produktu poskytovatele filmů a seriálů – firmy Showmax, udělejte si v kalendáři místo dne 17. září.

Tesena fest (3. – 4. 10.)

Říjen nastartuje Tesena fest se svými 8 přednáškami, 4 praktickými workshopy a 1 panelovou diskuzi, které pojí téma sledování zásadních změn v technologickém pokroku a jejich důsledky pro testování. Ve všech pádech se bude skloňovat Agile, DevOps, umělá inteligence, automatizace, regresní testování a práce s daty. Stěžejním řečníkem bude Rik Marselis. Tento vážený odborník tady bude mít jak přednášku „Testing in the digital age; AI makes the difference“, tak i workshop „Testing Intelligent Machines“. Brány do odvážného nového světa QA a testování budou otevřené od 3. – 4. října v Praze. Příští rok se navíc můžete těšit na další dávky Tesena festu i v Brně a ve Vídni.

TestCrunch (24. 10.)

Letos se bude v Brně konat čtvrtý ročník konference TestCrunch, která si klade za cíl propagovat profesi softwarového testovaní a demonstrovat práci SW testera v různých oblastech IT. V plánu je více než 8 přednášek, Testathon a taky náš oblíbený formát umožňující lektorům dostat se pořádně pod slupku daného tématu – workshopy. Chybět nebude ani networking s více než 250 účastníky.

HUSTEF (28. – 30. 10.)

Konec října poskytne ideální příležitost propojit koupele v maďarských termálních lázních s čerpáním nových poznatků z oboru na konferenci HUSTEF. Tuto událost od roku 2011 pořádá HTB (Hungarian Testing Board) a za rok 2018 se může pochlubit 670 účastníky. Na kvalitu spoléháme, protože členkou odborné komise je i Teseňačka Jana Zientková. Letos se HUSTEF bude konat od 28. – 30. října v Budapešti.

Testing United (7. – 8. 11.)

Testing United se z Bratislavy, kde se konal naposledy, pro tento rok přesouvá do Vídně. Nabízí sice pouze přednáškový formát, ale program je velmi bohatý a lze si vybrat z několika paralelně běžících možností. My rozhodně nepropásneme přednášku Jamese Whittakera, který nás ohromil svým strhujícím vystoupením na UK STAR. Určitě se vyplatí zaměřit se i na Rona Wernera z Ministry of Testing a Ingo Philippa, který nás minulý rok zaujal přednáškou na téma exploratory testingu a letos se bude věnovat umělé inteligenci. Také na Testing United je součástí odborné komise naše Jana Zientková. Tesena je hrdým partnerem této akce, kde nás svým vystoupením loni reprezentoval Richard Taylor. Letos se na vás ve Vídni bude těšit hned několik Teseňáků – od 7. do 8. listopadu nás můžete najít v publiku nebo přímo v Tesena stánku.

Eurostar (11. – 14. 11.)

Eurostar je konferencí, která by se dala označit jako tsunami na poli testování. Pro více než 1000 návštěvníků ze zhruba 350 společností je letos opět připraven naprosto ohromující program. Jedná se o 4 dny plné přednášek, workshopů i doprovodných společenských akcí. Kontroverzní a zaručeně zajímavé bude vystoupení Michaela Boltona vyzdvihujícího roli lidské inteligence nad neměnně stanovené postupy. Jméno Teseny zazní z jeviště Eurostaru minimálně dvakrát: Poprvé díky přednášce „Finding and Developing Good Software Testers: Lessons from a Testing Startup“ našeho CEO Phila Roystona a podruhé prostřednictvím prezentace společné case study Petra Říhy z Neorisu a Lucie Lavičkové z Teseny.  Jsme hrdými partnery Eurostaru, takže se i zde s vámi rádi uvidíme jak mezi účastníky, tak v našem stánku. Eurostar se tento rok koná od 11. – 14. listopadu v Praze a Češi tak mají jedinečnou příležitost ušetřit tím, že zaplatí za ubytování a cestu lokálními penězi.

Accelerate (13. – 14. 11.)

Ve Vídni se to bude v listopadu testery opravdu hemžit. Accelerate konference zde proběhne od 13. – 14. listopadu. Program ještě nebyl zveřejněn, ale dá se předpokládat, že se i letos zaměří na vysoce moderní témata jako je DevOps, agile, automation, continuous testing, continuous delivery nebo RPI.

Quality Days (14. – 17. 1.)

Jako bonus ke všem podzimním konferencím přidáváme Quality Days se zimním datem konání. Jedná se o tradiční místo setkávání testerů ve Vídni. Nás tady minule zaujal Test Tool Battle – zvolení nejlepšího nástroje pro řešení vybraného problému. Konference je mimo jiné zajímavá také tím, že začíná v prvním kvartálu roku 2020, ale lístky na ni se dají nakoupit za použití letošního rozpočtu.

Pokud vás zajímá, jak se na vybrané akce dostat levněji, přihlaste se k odběru testovacích novinek na stránkách Teseny a vyčkejte na příští newsletter. Mezitím na našich sociálních sítích sledujte, co dalšího se ve světě testování chystá.

Comments

Dear user, this website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More about cookies
I give my consent to processing of my personal data. More info