fbpx
Menu

Od manuálního testování do Bradfordu

Blížil se konec semestru a jako klasicky, před začátkem prázdnin, jsem si včas uvědomil, že si musím najít nějakou tu brigádu, abych neproflákal celé prázdniny doma. Říkal jsem si, že by nebylo úplně od věci zkusit dělat něco smysluplného (prázdniny v předchozím roce jsem lisoval krabice v makru za což jsem dostával neskutečné peníze a ještě k tomu si užil takové srandy, že si to ani nedokážete představit, ale to je trochu jiný příběh). A tak jsem se začal rozhlížet po něčem co by mě zaprvé – zase bavilo, a zadruhé – bylo by pro mě nějakým přínosem do budoucna.

V prvním semestru školního roku jsem si prošel základy programování v Javě, což mě bavilo tak, že jsem si doma občas něco i sám vytvořil a svoji semestrální práci jsem vyšperkoval do podoby plného počtu bodů. S těmito základy (které jsem prakticky zase v druhém semestru bez pokračování zapomněl), jsem cílevědomě rozeslal svoje CVčko do pár společností na juniorského developera v Javě a do společností, mezi jejichž požadavky spadaly i základy programování.Po obdržení online testu na pozici developera jsem si byl plně vědom, že tudy cesta bez předchozí kontinuální práce s Javou nevede.
Jako další příležitost se mi nabídla pracovní pozice Test Engineera v teseně.
S velice (po emailu) příjemnou slečnou jsem si domluvil pohovor na osmou hodinu ranní. Za to, že jsem na pohovor nedorazil, si tak trochu můžu sám. Říkal jsem si, že telefon, který večer hlásí kritický stav baterie, je dost chytrý na to, aby si nějakou tu energii ušetřil a ráno mě probudil…neprobudil. I přes to, že jsem nedorazil, byla výše nejmenovaná slečna ochotna mi poskytnout náhradní termín, konkrétně hned další den. To, že slečně email spadnul do spamu jsem bral jako velice důvěryhodnou výmluvu a tak jsme si domluvili termín třetí, na který jsme dorazili doopravdy všichni. A tak začala moje „Kariéra“ na pozici Test Engineera ve společnosti tesena s.r.o.

VojtechO testingu jsem toho moc nevěděl, ale díky základním školením (kterými jsem si po nástupu prošel), jsem už alespoň trochu tušil.
Pak jsem byl poslán do jedné menší banky na pozici testera. Bylo to trošičku stylem – „A teď se nauč plavat“, ale rychle jsem se adaptoval a ve finále byli všichni po dokončení spolupráce spokojeni.
Následovala práce pro londýnskou pojišťovnu , kde jsme veškerou komunikaci řešili s týmem business uživatelů sídlících v Londýně. Díky této příležitosti jsem se dostal na týden (samozřejmě pracovně, alkohol vždy až k večeru) právě do Londýna. Zkušenosti z tohoto „Výletu“ jsou slovy nepopsatelné. Pro následujícího klienta jsem pracoval asi nejdéle. Všemi známá česká automobilka potřebovala externí pomoc s testováním webového rozhraní. Zkušenosti a kontakty, které jsem díky tomuto projektu získal, jsou odlišné od těch z finančního sektoru, pro mě jsou ale stejně cenné.
Pauzy mezi projekty vyplňovalo interní vzdělávání v tom, co mě baví snad nejvíce – se skupinou super kolegů jsem se začal věnovat automatizovaným testům – prostě takovým testům, které dělají práci za vás :)

A teď jsem zde, na hotelovém pokoji v Bradfordu (opět Velká Británie), kde ve své volné chvíli po pracovní době smolím tento „Příběh“. Získávajíc další a další pracovní zkušenosti nejen v oblasti testingu ;)

Comments

Dear user, this website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More about cookies
I give my consent to processing of my personal data. More info