Tesena Labs

Úvod

Abychom stále drželi krok s neustálými inovacemi a změnami v oblasti SW testingu, rozhodli jsme se vytvořit Tesena Labs. Ohledně tohoto nového projektu jsme vyzpovídali CEO Teseny, Phila Roystona. Tak si přečtěte, o čem vlastně Tesena Labs je a v čem bude přínosem. 

Co je to Tesena Labs?

Jedná se o prostředí, kde v  rámci menších projektů zkoumáme progresivní nápady a trendy v testování. Experimentujeme tak s novými nástroji a postupy, o kterých chceme vědět víc my i naši klienti.

Jaké projekty momentálně v Tesena Labs řešíme?

V současné době prostřednictvím Tesena Labs zlepšujeme své schopnosti v 5 oblastech a aktivně pracujeme na 8 produktech, přičemž další 2 budou aktivní už brzy. Projekty jsou různorodé:

  • Pracujeme například s frameworky pro vizuální testování (vyvíjíme vlastní knihovnu do Robot Framework).
  • Zabýváme se performance testingem a testováním mobilních aplikací.
  • Zaměřujeme se i na trendy, mezi které patří self-healing a autonomní testování.
  • Věnujeme se také testování stále častěji přijímaných technologií, jako je například Voice Assistants.
  • Neustále zlepšujeme své dovednosti v oblasti integračního testování, používání kontejnerů a pokročilé techniky testovací analýzy.

Čím může být přístup Tesena Labs prospěšný pro Teseňáky? 

Tesena Labs představuje skvělý způsob, jak se naučit nové dovednosti a pracovat na opravdu zajímavých projektech. Naši zaměstnanci tak:

  • Můžou strávit pár hodin týdně rozvojem sebe i testingu jako oboru.
  • Mají šanci spolupracovat se spoustou svých kolegů na inovativních projektech.

Chcete toho být součástí? Přidejte se k nám!

Čím může být tato iniciativa prospěšná pro klienty?

Pomoct klientům vyřešit problémy s testováním softwaru je naším hlavním cílem. Teseňáci vytváří nové testovací nástroje nebo je rozšiřují právě na základě potřeb klientů a trhu. Přístup Tesena Labs proto může být pro klienty prospěšná hned z několika důvodů:

  • Vývoj v IT se zrychluje a je náročné sledovat aktuální novinky a změny. My tyhle inovace sledujeme za naše klienty a dokážeme na ně rychle reagovat.
  • Věnujeme zvláštní pozornost aktuálním a nadcházejícím potřebám trhu, takže klientům pomůžeme s přípravou na nové podmínky.
  • V první řadě ale klientům ušetříme čas a náklady pomocí již ověřených nápadů a technologií.

Jaký je proces hodnocení produktů? 

Abychom se vyhnuli nákladným chybám, snažíme se pravidelně získat zpětnou vazbu z trhu a zjistit, zda je skutečný zájem o dovednosti, znalosti a nástroje, které vyvíjíme. Zpětnou vazbu získáváme prostřednictvím blogových příspěvků, webinářů, veřejných workshopů a ukázek pro klienty. To vše je nedílnou součástí procesu Tesena Labs. 

V budoucnu bychom chtěli otevřít Tesena Labs týmům našich klientů a nabídnou jim možnost spolupracovat společně s námi na řešení jejich konkrétních problémů. To by byl ideální způsob, jak dále plnit poslání Teseny, tedy rozvíjet svět testování softwaru.

Autor: Phil Royston (CEO)

Spolu s druhým zakladatelem společnosti Marcelem Veselkou přijímá zásadní rozhodnutí. Phil navíc řídí celkové operace a zdroje. Je zodpovědný za plnění dohodnutých strategií  a ve spolupráci se svým týmem vymýšlí, jak zvýšit kvalitu dodávaných služeb a zlepšit fungování společnosti.