Jak probíhala stáž v Teseně?

Úvod

Lukáš Hrstka má 17, studuje obor informační technologie a v testingu vidí svou budoucnost. Přečtěte si, jak vnímal stáž v Teseně.

Co tě přivedlo k testingu?

K testingu mě přivedla hlavně moje sestra Sandra Klašková, která v tomhle oboru pracuje už přes 7 let a je pro mě velkou inspirací a podporou. V Teseně se vypracovala z testerky až na test manažerku. Vždycky mě fascinovala její práce a hlavně to, že pokaždé řeší rozdílné problémy. Tu možnost se rozvíjet a posouvat stále dál vidím v testingu jako velké plus.

Co ses na stáži naučil?

Tesena pro mě byla nejlepší zkušenost, jakou jsem kdy v rámci testingu měl. Dostal jsem skvělý úvod do testingu jak z teoretické, tak i praktické stránky. Stáž mi ukázala, jak má fungovat komunikace v týmu mezi testery a vývojáři. Naučil jsem se taky správně reportovat chyby a efektivně manuálně a explorativně testovat mobilní aplikaci.

Co bylo náplní tvé práce?

Manuálně a explorativně testovat aplikaci Soundtrack Your Brand podle sepsaných testovacích scénářů v nástroji TestRail a poté reportovat dané chyby přímo vývojářům. To celé v anglickém jazyce, protože projekt má základnu ve Švédsku.

Byla pro tebe stáž přínosná?

Stáž v Teseně mi neskutečně pomohla tím, že mi otevřela dveře do světa testingu. Díky ní jsem se teď byl schopen ucházet o part-time job na pozici junior testera v jiné firmě a ukázat, že už nějaké kvalitní základy testingu mám, a že je na čem stavět. Byl bych moc rád, kdybych se do Teseny v budoucnu vrátil a začal tam svou kariéru testera, jakmile dostuduji.

Autorka: Dominika Kleinová