fbpx
Menu

“Martino, vyprávěj…”

Dnes zveřejňujeme další příběh z naší minisérie. Tentokrát vypráví Test Managerka Martina.

“Jsem takový sněhulák na poušti, aneb, jak to dopadne, když si najdeš práci, která nemá nic společného s tím, co jsi studoval.”

Jaké byly mé začátky v testingu? A jaké to bylo před a po nástupu do teseny? Po téměř 16ti letech práce v korporátu byl přechod do malé firmy trochu nejistý, ale plný očekávání. V testingu už jsem předtím pracovala, musela jsem se tedy popasovat s novou firemní kulturou, novými pravidly a zapadnout mezi teseňáky. Zdá se, že volba byla správná, jsem tu spokojená, mnohem svobodnější a volnější než dřív.

 

V teseně jsem ¾ roku, pracuji na pozici Test manažer. Už jsem si tu vyzkoušela v projektu tak trochu i roli test analytika a testera. A proč zrovna testing? K testingu jsem se dostala na doporučení mého kolegy, v rámci interního rozvoje jsem zkusila půlroční rotaci právě na testingu a místo návratu zpět na původní pozici jsem u toho zůstala. Baví mě to, je to práce, kde se nenudím, každý projekt je jiný, něčím zcela originální a nezapomenutelný.

Práce v teseně mi přinesla „Life balance“ – to mluví za vše! Učím se s každým projektem a každou zkušeností zase něco nového, proto mě ta práce baví. Žádný krok své kariéry jsem neplánovala, prostě jsem se z hotelovky dostala až tam, kde jsem, a co bude dál, se uvidí.

Pokud se někdo rozhoduje, jestli testing ano nebo ne, doporučila bych si nejprve zjistit, jak to v testingu, a obecně na IT chodí. A hlavně, aby se nebáli toho, že všichni „ajťáci“ jsou nudní sandálisti 😃

 

Comments

Dear user, this website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More about cookies
I give my consent to processing of my personal data. More info