fbpx
Menu

“Mário, vyprávěj…”

Je tu další příběh od našeho zaměstnance! Mário píše o tom, jaké byly jeho začátky v testingu a jak se dostal k nám do teseny.

Už ste niekedy nakupovali lístky na vlak na poslednú chvíľu a lístok nešlo zakúpiť?  Ja áno, a nikdy na ten pocit zúfalstva nezabudnem. A preto ma baví, že svojou prácou prispievam k tomu, aby ľudia nezošediveli (ako ja vtedy), keď im niečo na internete alebo v aplikáciách nefunguje tak, ako má.

Testing je považovaný za vstupnú bránu do IT, a to bol aj hlavný dôvod, prečo som sa rozhodol práve preň. Taktiež mi to sedí hlavne preto, že som puntičkár a mám rád, keď všetko funguje tak, ako má, a keď je všetko tip-top. Napriek tomu, že som mal skúsenosť s úplne chaotickým manuálnym testovaním v rámci vlastného projektu (klik sem -> funguje? Hurá!  -> nefunguje? Čo je zle a ako to preboha opravím?) či v rámci práce (klik sem -> funguje? Super! -> nefunguje? Správa vedúcemu: „Hej, toto nejde.“), nevedel som úplne presne do čoho pôjdem. Neskôr, pred nástupom do teseny som už mal určité skúsenosti v organizovanej a oficiálnej forme testovania, takže som už presne vedel, čo chcem, akým smerom sa v testovaní chcem uberať a čo od teseny vyžadujem.

 

 

Po nástupe do teseny som dostal na úvod príležitosť sa zdokonaliť najmä po teoretickej stránke (rôzne kurzy a prednedávnom ISTQB), čo mi určite pomohlo vyplniť medzery. Mám už krátko po skúšobnej dobe, doteraz som si prešiel oficiálne len pozíciou Junior Test Engineer, ale až na projekte zistíš, že každý deň, každý e-mail a každý vyriešený defekt ťa posúva ďalej a nikto nehľadí na to, že si „len“ junior. Najväčší úspech vidím zatiaľ v tom, že na projekte sú s mojou prácou spokojní, čo sa dobre počúva a je to dobrá motivácia, ktorá ma zároveň posúva vpred.

tesena mi priniesla nové príležitosti na rozvoj priamo v testingu a tiež možnosti nazrieť do korporátneho sveta bánk, kam by som sa z vlastnej vôle interne nikdy nehrnul a externe tam našťastie žiadne príšerné nevýhody nevidím. Priniesla mi tiež množstvo nových kolegov, z ktorých väčšina vyznáva rovnaké princípy ako ja, takže sa mi s nimi skvele komunikuje. Teší ma nielen parádny kolektív, ale tiež množstvo spoločných akcií a v neposlednom rade super team leader. Mrzí ma jedine to, že sme rôzne rozdelení po projektoch, čo si ale tento spôsob fungovania vyžaduje. 

V blízkej dobe sa chcem posunúť z manuálneho testingu medzi automatizérov. Je to oblasť, ktorá ma zaujíma a kde by som mohol byť platným hráčom. Tiež do budúcna uvažujem nad team leaderskou alebo manažérskou pozíciou, to je avšak hudba budúcnosti a zatiaľ sa sústredím na to, aby som v práci nestagnoval. 

Pokiaľ si myslíš, že na to máš, aj keď bude možno okolie o tebe pochybovať, tak choď za svojím cieľom a nenechaj sa nikým a ničím odradiť! 😊  

 

Comments

Dear user, this website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More about cookies
I give my consent to processing of my personal data. More info