fbpx
Menu

Máme za sebou 5 let a připravujeme se na budoucnost

Úspěšný rok 2018, obrat přes 100 miliónů korun, více než 300 klientů. Po pěti letech je zřejmé, že původní nápad změnit svět testování softwaru se nám daří.
Posláním teseny je pomoci firmám uspět a to tím, že změní přístup firem, jakým zajišťují kvalitu jejich softwaru.

Společnost se plánuje stát jedničkou na trhu v oblasti testování softwaru. V ČR to bude už za dva roky. Tento rok otevře první českou pobočku mimo Prahu a výrazně posílí své aktivity v Rakousku a Německu.
První projekty začaly ve Vídni už koncem minulého roku. V oblasti školení k Praze a Bratislavě přibyly 3 nové školicí lokality: Vídeň, Mnichov, Berlín.

„Do pěti let plánujeme vybudovat tým více než 700 profesionálů v testování a stát se tak významným dodavatelem služeb v oblasti testování stoftwaru,“ říká současný CEO a jeden ze zakladatelů Phil Royston.

Tento ambiciózní růst vyžaduje přizpůsobování se neustále novým podmínkám. Pro nejbližší období proto společnost kompletně zrevidovala způsob organizace. Nastavila nové kompetence tak, aby podporovaly aktuální ambiciózní plány a zároveň udržely vysokou kvalitu poskytovaných služeb.

Novým CEO se od 1.4. stává Phil Royston, do pozice Head of Delivery začátkem roku nastoupil Tomáš Bort, pozici Head of Business Development zastává Jan Stehlík, pozici Head of Operations obsadil Lumír Vaněk a Head of Finance a Legal je Lucia Veselková.

Dosavadní CEO a spoluzakladatel Marcel Veselka ve společnosti dále zůstává. Jeho hlavní zodpovědností bude podporovat tým v naplňování poslání společnosti. Kromě toho bude zodpovědný za udržení firemní kultury a bude podporovat nové iniciativy, jako je expanze a nové produkty a služby.

Management team

Investice do lidí je investice do kvality našich služeb

Do kvality svých služeb tesena investuje významné množství energie formou vzdělávání týmu. Minulý rok průměrný teseňák strávil 68 dní vzdělávacími aktivitami. Z toho více než 48 dní samostudiem, zbytek převážně na školeních.

Kromě vzdělávání týmu se tesena poslední rok intenzivně zaměřila na tvorbu a zlepšování vlastních metodik, a to hlavně v oblasti dodávek svých služeb na klíč (známých pod názvem „Testing as a Service“).

„Aktuálně jsme schopní tento model efektivně nastavit a zákazníkům ušetřit starosti, zvýšit flexibilitu nebo snížit cenu… samozřejmě ne všechno naráz (smích),“ říká Tomáš Bort současný Head of Delivery.

Tím ale investice do kvality nekončí. Tento rok se společnost chce zaměřit hlavně na efektivnější komunikaci a budování značky, schopnost získávat a vyhodnocovat zpětnou vazbu a tím vším zvýšit konzistenci dodávaných služeb.

Pro posílení těchto aktivit vybrala silného partnera, známou českou komunikační agenturu, která pomůže připravit všechny podpůrné nástroje. Do nově vytvořené pozice nastoupí v dubnu Marketing Manager. Součástí těchto aktivit je i revize současného designu značky. Tesena má za sebou facelift a v nejbližších dnech začne používat i novou vizuální identitu.

Jako jeden z prvních kroků optimalizace komunikace jsme inovovali naše logo:

Společnost má před sebou ambiciózní cíl. Její zákazníci si stále více uvědomují, že pro úspěch nad konkurencí budou potřebovat kvalitní IT řešení, a v tom jim právě tesena může pomoci. Dosavadní úspěchy a kontinuální rozvoj společnosti z předchozích let jen potvrzují potenciál teseny pro splnění stanovených cílů.

Comments

O společnosti

tesena je společnost, kterou v roce 2013 založili dva nadšenci do testingu. Dnes zaměstnává více než 130 profesionálů v testování, kteří společně svoje služby poskytují více než 300 klientům. Mezi známé značky, pro které tesena testuje, patří Škoda Auto, Česká spořitelna, Raiffeisen Bank, CEMEX a mnohé další. Kromě testování, které tvoří více než 90 % obratu společnosti, pomáhá tesena svým zákazníkům budovat a zlepšovat i jejich interní testovací týmy formou školení a přípravou na prestižní certifikaci v testování ISTQB. V minulém roce proškolila více než 650 testerů.

Dear user, this website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More about cookies
I give my consent to processing of my personal data. More info