Kalkulačka testovacích nákladů

Chcete snížit náklady spojené se špatně zorganizovaným testováním, ale nevíte, s jakou investicí počítat? Využijte naši kalkulačku a udělejte si představu o tom, kolik stojí kvalitní otestování produktu, šetření nervů týmu a celková úspora v rámci projektu.

Jak postupovat

Vyplňte náš formulář, který se nachází níže na stránce

Počkejte, než vám zašleme odhad finanční náročnosti testování v rámci vašeho projektu

Pokud vám některé otázky nejsou jasné, přečtěte si vysvětlivky na konci stránky

Kdo bude připraven vám poradit

Tomáš Bort zasvětil IT své studium i celou kariéru. Ve světě technologií se tak pohybuje už více než 19 let. Působil například jako analytik, produktový a programový manažer, vedoucí datové integrace či šéf datového skladu. Aktuálně řídí dodávku testovacích služeb v Teseně a je společně se svým týmem připraven vám pomoci i s těmi nejkomplexnějšími problémy.

Vysvětlivky

Komplexita projektu

Komplexita testování na projektu vyjadřuje, jak snadno lze pokrýt jednotlivé funkce a vlastnosti systému testy. Jednoduše testovatelné systémy lze pokrýt testy s 5 a méně kroky, komplexní systémy pokrýváme testy o 10 a více krocích.

Objem dokumentace

Očekávaný objem dokumentace v normostranách potřebný k nastudování pro návrh a přípravu detailních testovacích scénářů.

Cílová míra automatizace

Podíl testovacích scénářů, které by měly být automatizovány (za předpokladu, že se jejich zadání ani implementace nebude v čase měnit).

Odhadovaný počet testů

Očekávaný počet testovacích případů potřebný pro pokrytí případů užití systému, jeho funkcí a vlastností, na které by se testování mělo zaměřit a mělo je pokrýt. Požadavky na počet konfgurací, ve kterých má být systém testován, nemají vliv na počet testovacích scénářů.

Počet testovacích kol

Vyjadřuje, v kolika cyklech bude systém testován (během testovacího cyklu jsou spuštěny veškeré scénáře právě jednou).

Počet konfigurací testů

Vyjadřuje, v kolika konfiguracích se bude průměrně každý scénář spouštět. Kumulativní množství hardwarových a softwarových proměnných - typ zařízení, OS, prohlížeč a další.