Kalkulačka testovacích nákladů

Chcete snížit náklady spojené se špatně zorganizovaným testováním, ale nevíte, s jakou investicí počítat? Využijte naši kalkulačku a udělejte si představu o tom, kolik stojí kvalitní otestování produktu, šetření nervů týmu a celková úspora v rámci projektu.

Jak postupovat

Vyplňte náš formulář, který se nachází níže na stránce

Počkejte, než vám zašleme odhad finanční náročnosti testování v rámci vašeho projektu

Pokud vám některé otázky nejsou jasné, přečtěte si vysvětlivky na konci stránky

Kdo bude připraven vám poradit

Tomáš Bort IT zasvětil celou svou kariéru. Ve světě technologií se tak pohybuje už více než 19 let. Působil například jako analytik, produktový a programový manažer, vedoucí datové integrace či šéf datového skladu. Aktuálně řídí dodávku testovacích služeb v Teseně a je společně se svým týmem připraven vám pomoci i s těmi nejkomplexnějšími problémy.

Vysvětlivky

Komplexita projektu

Komplexita testování na projektu vyjadřuje, jak snadno lze pokrýt jednotlivé funkce a vlastnosti systému testy. Jednoduše testovatelné systémy lze pokrýt testy s 5 a méně kroky, komplexní systémy pokrýváme testy o 10 a více krocích.

Objem dokumentace

Očekávaný objem dokumentace v normostranách potřebný k nastudování pro návrh a přípravu detailních testovacích scénářů.

Cílová míra automatizace

Podíl testovacích scénářů, které by měly být automatizovány (za předpokladu, že se jejich zadání ani implementace nebude v čase měnit).

Odhadovaný počet testů

Očekávaný počet testovacích případů potřebný pro pokrytí případů užití systému, jeho funkcí a vlastností, na které by se testování mělo zaměřit a mělo je pokrýt. Požadavky na počet konfgurací, ve kterých má být systém testován, nemají vliv na počet testovacích scénářů.

Počet testovacích kol

Vyjadřuje, v kolika cyklech bude systém testován (během testovacího cyklu jsou spuštěny veškeré scénáře právě jednou).

Počet konfigurací testů

Vyjadřuje, v kolika konfiguracích se bude průměrně každý scénář spouštět. Kumulativní množství hardwarových a softwarových proměnných - typ zařízení, OS, prohlížeč a další.