fbpx
Menu

CzechTest 2016

ct logo maleVe druhé polovině května jsem se v kongresovém hotelu Clarion zúčastnila již 6. ročníku mezinárodní konference Czech test. I když se jedná o konferenci zavedenou, letošní ročník byl pro mě hned v několika ohledech nový a speciální. Zejména proto, že jsme celou událost organizovali. Dlouho jsme si lámali hlavu, jak připravit skvělou atmosféru i doprovodné aktivity pro účastníky i prezentující. Některé se povedly, jiné už méně, ale dle zážitků, které jsem si odnesla, a na základě hodnocení velké části ostatních účastníků je jasné, že se celá akce opravdu vydařila.

Přilákali jsme zhruba o třetinu více posluchačů než v roce 2015, otevřeli jsme nový (československý) track a získali jsme velká jména z testingového světa. Speakeři podali skvělé výkony jak na podiu, tak na workshopech, které konferenci předcházely.

_DSC7605

Podařilo se nám rozšířit řadu doprovodných aktivit. Ty podle mě k mezinárodní akci, na které se setkávají lidé z různých států, měly neodmyslitelně patřit. Vždyť nejen teoretické znalosti, ale hlavně jejich implementace v různých kulturách a prostředích člověka nejvíc obohatí. Proto jsem ocenila bohatou snídani, party po prvním dnu konference, kde jsem měla příležitost setkat se se speakery, pozdravit své staré známé a ještě poznat spoustu nových, zajímavých, osobností.

Nejpopulárnějším prezentujícím letošního ročníku byla bezpochyby Julie Gardiner. Její přednáška se mi moc líbila. Byla to jedna velká, vtipná show. Člověk, který je častým účastníkem podobných konferencí sice hned po úvodních slajdech zjistil, že zvolila podobné téma, jako na Czech testu před několika lety, i přes to se Julie postarala o skvělou atmosféru a výborně odstartovala den.

DSC_3634-2 Někteří z účastníků se pozastavovali nad tím, že většina témat pojednávala o Agile technikách a jejich implementaci do testingového světa. Vzhledem k tomu, že tímto směrem se praxe ubírá, nevidím v tom nic negativního. Naopak. Mám pocit, že je třeba reflektovat aktuální trendy. Pro příznivce technického testování byl určen především česko-slovenský track, což ovšem znevýhodnilo zahraniční posluchače, kteří se chtěli dozvědět něco zajímavého z této oblasti.

Zúčastnili jste se konference, odevzdali jste hodnotící formulář, ale později jste přišli na to, že jste nám chtěli sdělit víc? Klidně využijte možnost komentářů na sociálních sítích. Přivítáme každou připomínku, která by přispěla ke zkvalitnění dalších ročníků konference.

Comments

Napsala Tereza Duroňová

Test Manager, tesena

“tesena je společnost, pro kterou je radost pracovat. Díky tomu, že přistupuje ke každému zaměstnanci individuálně, dává příležitosti, na které člověk jinde čeká léta.”

Dear user, this website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More about cookies
I give my consent to processing of my personal data. More info