(CZ) Autonomní testování

Příliš mnoho manuálních aktivit v automatizovaném testování.

Jan Beránek a Ondřej Winter

07. 12. 2021 od 10:00 CET

Obsah webináře

Současné přístupy k testovaní zdržují vývoj a jsou dlouhodobě neudržitelné. Automatizovaní testů bylo dlouho tím, co to mělo vyřešit. Nestalo se.

Automatizace je dnes standard téměř všude. Rychlost tohoto přístupu k testovaní je dnes už nedostatečná. Navíc tento způsob vyžaduje silné technické znalosti. V případech, kdy se automatizace testovaní podaří často přichází náročná údržba.

Má tato situace řešení? Autonomní testování?

Autonomní testování je další etapou vývoje přístupu k testování. Webinář Vás provede základními pojmy z prezentovaného tématu, představí naší vizi cesty k autonomnímu testovaní a navnadí několika praktickými ukázkami.

Co si z webináře odnesete?

Představu → Co (možná jednou) bude a nebude Autonomní testování

Zážitek → Co se tomu blíží dnes a jak to na příkladech vypadá

Plnou hlavu otázek → Co by od toho šlo očekávat, kde to aplikovat, a jak to efektivně využít

Speakeři

Jan Beránek

Honza pracuje odjakživa v týmech, které vyvíjejí a dodávají software. Umí toho hodně, nic pořádně, takže nejčastěji řídí, nebo radí, nebo obojí. Pomáhá týmům zvyšovat efektivitu a zejména kvalitu. Má rád rychloobrátkový přístup a inovativní řešení.

Ondřej Winter

Ondra se společně s Tesenou věnuje testingu necelý půl rok. Zabývá se hlavně automatizovaným a autonomním testováním. V rámci svého doktorského studia se podílí na několika projektech věnujících se numerickému řešení proudění tekutin.

Mezi jeho zájmy patří numerické algoritmy, strojové učení, neuronové sítě.