Workshop: Automatizace testů v DevOps

Základní koncepty průběžného testování. Vysvětluje typické procesy implementace, úrovní testování a fází v prostředí Agile/DevOps (pipelines, jobs).

Popis workshopu

Tento půldenní workshop pokrývá základní koncepty continuous testingu. Vysvětluje typické procesy implementace, úrovní testování a fází v prostředí Agile/DevOps (pipelines, jobs). Účastníci si budou moct vytvořit svou vlastní pipeline pomocí opensource nástrojů.  Součástí workshopu bude práce s repozitářem Git a různými cloudovými nástroji. Budeme také pracovat se soubory .yaml, virtualizací a kontejnery.

Co si z workshopu odnesete

Cílem tohoto workshopu je představit účastníkům hlavní koncepty continuous testingu a naučit je, jak na tvorbu pipeline.

Agenda

Continuous testing - představení

Typický proces implementace

Úrovně a fáze v DevOps/Agile

Užitečné nástroje

Struktura pipeline

Praktická cvičení

Fáze, jobs, artefakty & reporty

Plánování, tajné tipy, parametry pipeline

Požadavky

Instalace

Chrome nebo jiný webový prohlížeč

Jakékoli IDE podporující Git, yaml a JavaScript, např.  IntelliJ nebo VS Code (popř. bude možné použít i náhradní řešení v podobě IDE v prohlížeči)

Technická znalost: 

Základní znalost Git a Linux je výhodou, ne však podmínkou

Znalost Docker pomůže s efektivitou, ale není podmínkou

Pro koho je workshop myšlený

Workshop je určen pro ty, kteří se zajímají o techniky, příklady a aplikace continuous testingu. Vítán je každý, kdo je ochoten pracovat v moderním vývoji (pomocí Agile nebo DevOps přístupu). Úroveň workshopu je začátečnická, takže předchozí znalosti nejsou nutné.

Maximální počet účastníků: 10
Detaily workshopu

Cena workshopu: 3.500 CZK / 140 EUR

Délka workshopu: 4 hodiny

*Ceny jsou bez DPH. Pokud nebude dohoda jiná, tak bude faktura v CZK, v případě, že potřebujete platbu v EUR, kontaktujte nás na events@tesena.com, nebo nám tuto informaci napište do políčka Poznámky v objednávacím formuláři. Ceny v EUR jsou pouze orientační a mohou se měnit dle aktuálního kurzu.
Lektoři

Jan Egermaier

věří, že by člověk měl pracovat na projektech, které ho baví a zároveň mají dopad na větší množství lidí ať už ve formě zábavy nebo jiného druhu užitku. To je taky důvod, proč se jako dobrovolník 3 roky věnoval řešení technických problémů a vylepšování české lokalizace hry League of Legends. Jeho přístup byl motorem i pro to, aby odešel z velkého korporátu do firmy, ve které může víc zasahovat do dění v rámci jednotlivých projektů. Aktuálně pracuje pro Tesenu, kde vytváří knihovnu pro Robot Framework a buduje nový AI projekt, který bude pro klienty i celou firmu znamenat velký krok vpřed.

Marcel Veselka

zasvětil celou svou kariéru testování softwaru a nyní pracuje jako hlavní konzultant v Teseně.  Z pozice test analytika v minulosti přešel do test managementu komplexních transformačních projektů a bankovních implementací týkajících se především integračního a performance testování. Marcel je také bývalým viceprezidentem CaSTB (regionální rady ISTQB) a spoluzakladatelem testovací komunity [pro]Test!. V roce 2013 založil společnost Tesena, kde nyní s kolegy  pomáhá klientům vítězit v byznysu díky zlepšení kvality softwaru jejich produktů. Hodně se zajímá o moderní testovací přístupy (automatizaci, DevOps, SCRUM, AI a machine learning).

Nadcházející termíny workshopu Automatizace testů v DevOps


Aktuálně nemáme vypsaný termín pro veřejnost.
Máte o školení zájem?
Vyplňte náš formulář a my pro vás zorganizujeme školení na míru.