Automatizace testů v DevOps

Zaměřte se na další vývojový stupeň provázející automatizaci testování. Jedná se o provádění automatizovaných testů v rámci dodávky softwaru tak, aby bylo možné získat nepřetržitou a rychlou zpětnou vazbu týkající se potenciálních obchodních rizik a příležitostí daného produktu. Firmám pomáhá poradit si se zvýšenou složitostí a rychlostí vývoje. Kontaktujte nás a zjistěte, jak může pomoct vám. 

Proč by vás to mělo zajímat

Rychlost dodávky je pro byznysové úspěchy naprosto klíčová.  Nároky na rychlost jsou aktuálně obrovské i díky stále častějšímu přechodu týmů na agilní a DevOps metodologii. Bez automatizace s moderními firmami nezvládnete držet krok.

Elitní DevOps týmy manuálnímu testování v současnosti věnují pouze 10 % svých kapacit.
Accelerate: State of DevOps 2018

Jak vám pomůžeme

V rámci telefonické konzultace ve zvoleném termínu vám předáme užitečné tipy a naše zkušenosti se zaváděním i vylepšováním automatizace. 

Předáme znalosti

Prostřednictvím 60 minutové konzultace se s vámi podělíme o své zkušenosti a osvědčené postupy. Naše doporučení vám pomohou zavést nebo vylepšit přístup k automatizaci ve vašem týmu. 

Ukážeme, jak na to

Pomůžeme vám implementovat správné nástroje a dovednosti v rámci daného projektu. Poskytneme vám balíček pro „rychlý start“ obsahující ukázkové automatizované testy, šablony, nastavení CI / CD a jiné. 

S kým budete mluvit

Marcel Veselka

Senior test konzultant

Marcel Veselka zasvětil celou svou kariéru testování softwaru a nyní pracuje jako hlavní konzultant v Teseně.  Z pozice test analytika v minulosti přešel do test managementu komplexních transformačních projektů a bankovních implementací týkajících se především integračního a performance testování.

Marcel je také bývalým viceprezidentem CaSTB (regionální rady ISTQB) a spoluzakladatelem testovací komunity [pro]Test!. V roce 2013 založil společnost Tesena, kde nyní s kolegy  pomáhá klientům vítězit v byznysu díky zlepšení kvality softwaru jejich produktů. Hodně se zajímá o moderní testovací přístupy (automatizaci, DevOps, SCRUM, AI a machine learning).

Náš přístup

Věříme, že vám na základě svých zkušeností pomůžeme odhalit příležitosti vedoucí ke zlepšení testovacího procesu. Níže si můžete přečíst, jak obvykle postupujeme, když ve firmách zavádíme automatizaci.

1. fáze: Zajistíme správnou automatizaci

Nastavíme vám framework pro automatizaci testů na míru. Díky tomu budete moct využít našich předem připravených komponent, znalosti nástrojů i odborných poznatků. Vyvarujete se zbytečným problémům, ušetříte čas a budete mít k ruce chytrý reportingový systém. 

2. fáze: Spustíme kontinuum

Vybranou skupinu testů necháme opakovaně spouštět alespoň jednou denně, automaticky a úspěšně. V této fázi je opakování a stabilita exekuce v malém rozsahu důležitější než rozsah, který pokrýváte. Nebojte se, brzy to navýšíme.

3. fáze: Navyšujeme

Touto fází vás posuneme na další úroveň. Možná budeme muset zavést nové nástroje ke snížení úsilí spojeného s údržbou či zvýšením efektivity pomocí simulátorů a generátorů testovacích dat, ale získáme tím hodnotné pokrytí a představíme nový způsob reportingu. 

4. fáze : Rozšiřujeme

Naším hlavním cílem je zbavit se jakéhokoli manuálního úsilí spojeného s testováním. Zautomatizujeme tak vše, co má smysl zautomatizovat. Samozřejmě záleží na kontextu, ale u některých týmů jde dosahnout až 90% automatizace. Abychom dosáhli vysokého procenta pokrytí, bude v této fázi simulace ještě potřebnější.

5. fáze:  Zrychlujeme a dosahujeme většího zisku

Pátá fáze je o přechodu od častého a pravidelného k nepřetržitému testování. Budeme chtít ještě rychlejší zpětnou vazbu, ze které budou moct vývojáři okamžitě těžit. Čekání na opravy chyb se tak zkrátí na absolutní minimum.