Menu EN

Automatizace testů s PL/SQL

Naučíme vás základy jazyka PL/SQL prostřednictvím procedurální nadstavby Oracle SQL

Většinu databázových testů lze popsat jednoduchým způsobem – ověřte, že nějaké pole splňuje dané předpoklady a pokud ano, test uspěl. Takové testy mají jednotný způsob jak popsat očekávaný výsledek – buď jsou daná pole všude stejné nebo ne. Takové testy se dají automatizovat a tento kurz směřuje právě k takové automatizaci. Naučíme se základy jazyka PL/SQL. Jedná se o procedurální nadstavbu Oracle SQL. Ukážeme si, jak ho použít pro běh testů ve smyčce, jak ověřit výsledky SQL dotazu a srovnat je s očekávaným výsledkem testu, a jak zaznamenat výsledky testů do tabulky. To testerovi umožní večer spustit skript s testy, nechat ho běžet přes noc a ráno zkontrolovat výsledky a ověřit nahlášené incidenty.

Naučíme se jak upravit již existující databázové testy tak, aby bylo možné je zautomatizovat, naimportujeme je do databáze a vytvoříme proceduru a několik pomocných funkcí, které budou pouštět testy jeden po druhém. Procedura výsledek každého testu zaznamená do logovací tabulky spolu s údaji o čase běhu testu, jestli byl test úspěšný nebo ne a pokud ne, tak pro kolik záznamů selhal.

Toto školení je poměrně technické. Bude potřeba již předem znát většinu základních a některé pokročilé SQL techniky – znalost základní struktury dotazu, vnořené dotazy, jednotlivé typy joinů a schopnost je aplikovat. Znalost DML a DDL příkazů nebude nutná – všechny potřebné příkazy si vysvětlíme. Zkušeno s programováním není potřeba.

Plánované školení

Školení Datum Jazyk Místo
Automatizace testů s PL/SQL
Listopad 28 – 29 Čeština Praha Požádat o nabídku Koupit Nyní

Training for Companies and Groups

For your team or group we can provide tailor-made training courses and conduct training onsite or at a location of your choice, on a date that is convenient for you. Please contact us for more information.

info@tesena.com
Dear user, this website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More about cookies
I give my consent to processing of my personal data. More info